Учені довели – Дід Мороз існує!

Існування Діда Мороза довели за допомогою теорії відносності.

Співробітники Ексетерського університету у Великобританії пояснили, як Дідові Морозу вдається непомітно доставити подарунки мільйонам дітей за одну ніч. Про дослідження повідомляє портал EurekAlert!

Фізик Кеті Шин стверджує, що можливість Діда Мороза залишатися непомітним і безшумно пересуватися описується за допомогою спеціальної теорії відносності (СТО), яка була створена Альбертом Ейнштейном в 1905 році. Так, через переміщення на величезній швидкості, він може змінювати свої розміри і тим самим пролізти в димар, а також несхильний до старіння.

СТО описує рух, закони механіки і просторово-часові відносини при довільних швидкостях руху, менших швидкості світла у вакуумі. Основною відмінністю СТО від класичної механіки служить залежність просторових і часових характеристик від швидкості.

Шин сподівається, що її пояснення буде надихати дітей, а також не дасть їм засумніватися в існуванні Діда Мороза. Опубліковувати своє дослідження в наукових журналах вона не планує.

0 replies