Участь викладачів ДонНУЕТ імені Михайла Туган-Барановського в освітньому проєкті «Будь у темі» ПАТ «АрселорМітталКривий Ріг»

Під час зимових канікул у корпоративному університеті ПАТ «АрселорМітталКривий Ріг» було реалізовано освітній проєкт «Будь у темі». Даний проєкт проходив із 24 грудня 2019 року до 27 грудня 2019 року. Заняття проводилися паралельно у двох вікових категоріях – 10-11 років та 12-16 років.

До реалізації цього проєкту були запрошені викладачі Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського.

Так, для дітей у віковій групі 12-16 років д.е.н., завідувачем кафедри туризму та українознавства Горіною Ганною було проведено лекцію на тему «Туризм – це більше, ніж ви можете собі уявити», в якій викладач ознайомила учасників проєкту з особливостями спеціальності «Туризм». Учасники слухали викладача із захопленням і задавали безліч запитань, на які отримали вичерпні відповіді.

Завідувач кафедри обліку та аудиту, доцент, к.е.н. Шендригоренко Марина зацікавила школярів основами професійного обліку, які запропоновані у презентації з цікавою назвою «Білл Гейтс починав з обліку». На лекційному занятті були присутні учні ЗОСШ № 60, № 70, № 81 та Криворізької гімназії № 95, які з цікавістю задавали питання про особливість створення корпорації та значення обліку господарських операцій для визначення фінансового результату.

Ще однією цікавою подією освітнього проєкту стала лекція к.е.н., доцента кафедри маркетингу, менеджменту та публічного адміністрування Карабази Ірини із назвою «Професії майбутнього», в якій викладач ознайомила учасників із сучасними тенденціями на ринку праці та особливостями професії «маркетолог». Крім теоретичного блоку презентації, в якій яскраво висвітлено особливості реклами, як однієї зі складових маркетингової діяльності, було запропоновано розробити рекламу шоколаду для дітей, підлітків, жінок і чоловіків, а також для пенсіонерів. Школярі з цікавістю прийняли участь у розробці запропонованих завдань та запропонували цікаві й креативні ідеї реклами шоколаду для відповідних категорій споживачів.

«Солодку подорож» у світ шоколаду та печива школярі здійснили за допомогою старшого викладача кафедри підприємництва і торгівлі Костакової Ліни, яка професійно розповідала учасникам проєкту про історію створення шоколаду, особливу цікавість викликала інформація про технологію виробництва шоколаду, який починається із випалювання бобів, та включає такі процеси, як крекінг та віяння, перемелювання, контирування і закінчується темперуванням шоколаду. Крім того, з другої частини презентації викладач познайомила школярів з різновидами печива, які, в залежності від рецептури і способу приготування, підрозділяються на цукрові, затяжні та здобні. Діти із цікавістю слухали розповідь про улюблені солодощі та ставили багато цікавих питань. Їм було цікаво дізнатися про те, який шоколад краще купувати, які бувають дефекти в процесі його виробництва і чи перевіряють шоколад на предмет якості у торговельній мережі. Питання ставили діти 10-12-ти років і з огляду на їх постановку, було видно, що діти сприйняли інформацію про процеси виготовлення шоколаду та печива досить серйозно. Наприкінці діти подякували викладачеві за цікаву подорож у світ шоколаду і печива, а викладач гостинно запросила їх до навчання в Донецькому національному університеті економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського на спеціальність «Підприємництво, торгівля та біржова діяльність», де вони у повній мірі будуть вивчати все цікаве про товари.

Пізнавальні та змістовні презентації були представлені асистентом кафедри технології в ресторанному господарстві та готельної і ресторанної справи Пусіковою Оленою із такими темами: «Інноваційні та молекулярні ресторанні технології» та «Безпечність пластикового та іншого посуду». Під час презентацій школярі отримали вичерпну інформацію щодо шкідливості застосування пластику для оточуючого середовища та були вражені надзвичайними 18 готелями світу.

Усі проведені лекції викликали надзвичайну цікавість в учасників освітнього проєкту «Будь у темі».

Маємо надію, що участь в освітньому проєкті ПАТ «АрселорМітталКривий Ріг» викладачів ДонНУЕТ імені Михайла Туган-Брановського буде здійснюватися на постійній основі, а через певний час учасники проєкту стануть студентами нашого університету і будуть навчатися на спеціальностях, про які мріяли з дитинства.

Висловлюємо подяку ПАТ «АрселорМітталКривий Ріг» за запрошення до участі в освітньому проєкті та супроводження викладачів при його реалізації.

0 replies