Участь у проєкті «Інноваційний університет і лідерство. Фаза V: Інтердисциплінарність та міжгалузевість і стратегії розвитку університету»

Завідувач кафедри туризму та країнознавства д.е.н., доцент Горіна Ганна Олександрівна пройшла конкурсний відбір та була запрошена взяти участь у проєкті «Інноваційний університет і лідерство. Фаза V: Інтердисциплінарність та міжгалузевість і стратегії розвитку університету».

Метою проєкту є підготовка академічних лідерів, що мають бажання та здатні впроваджувати сучасні інтердисциплінарні, трансдисциплінарні, міжгалузеві освітні та освітньо-наукові програми в практики української вищої школи.

Проєт реалізується у співпраці із Міністерством освіти і науки України, Міністерством науки і вищої освіти Республіки Польща та під почесним патронатом Фундації польських ректорів ‒ Інституту суспільних знань. Його співорганізаторами виступили з польського боку – Варшавський університет, Ягеллонський університет, Фундація Artes Liberales, з українського ‒ Міжнародний Благодійний Фонд «Міжнародний фонд досліджень освітньої політики», Спілка ректорів вищих навчальних закладів України.

Участь у проєкті передбачає стажування, курс тренінгів, які проходять на базі Варшавського та Ягеллонського університетів,  та індивідуальні консультації з провідними польськими науковцями й експертами у галузі освіти та науки.

Під час першого тижня тренінгів, які пройшли на базі Факультету «Artes Liberales» Варшавського університету, учасники прослухати доповіді та поспілкувалися з провідними науковцями, а саме:

• проф. Йоланта Хоіньска-Міка, проректор Варшавського Університету зі справ студентів та якості освіти (тема доповіді: «Міждисциплінарна й міжгалузева освіта у Варшавському університеті»;
  • проф. Тарас Фініков (тема доповіді: «Основні тенденції розвитку європейської вищої освіти й перспективи розвитку освіти й міждисциплінарних та міжгалузевих досліджень в українській системі вищої освіти»);
  • проф. Марек Вонсовіч, директор Колегіуму Міжгалузевих Індивідуальних Гуманітарних і Соціальних Наук ВУ (тема доповіді: «Колегіум Міжгалузевих Індивідуальних Гуманітарних і Соціальних Наук ВУ»);
  • проф. Анджей Твардовський, директор Колегіуму Міжфакультетних Індивідуальних Математично-Природничих Наук ВУ (тема доповіді: «Колегіум Міжфакультетних Індивідуальних Математично-Природничих Наук ВУ»);
  • проф. Збігнєв Марчіняк, Голова Головної Ради Науки і Вищої Освіти (тема доповіді: «Міждисциплінарність і міжгалузевість в польській системі науки й вищої освіти»);
  • проф. Мачєй Абрамовіч, директор Міжгалузевої Докторської Школи ВУ (тема доповіді: «Міжгалузева Докторська Школа ВУ»);
  • проф. Єжи Аксер, директор Колегіуму Artes Liberales (тема доповіді: «Дослідження і міжгалузева гуманітарно-суспільно-природнича освіта на факультеті Artes Liberales»);
  • д-ра Ельжбєта Олеховська (тема доповіді: «Our Mythical Childhood… – міжгалузевість і міждисциплінарність у дослідженнях»);
  • д-ра наук Агата Залевська, заступниця директора Колегіуму Artes Liberales (тема доповіді: «Навчальні програми на факультеті Artes Liberales»);
  • д-ра хаб. Юстина Олько (тема доповіді: «Деколонізаційні й міждисциплінарні дослідження мовної та культурної спадщини. Методи, інструменти, виклики»).

Кожна доповідь викликала жваву дискусію та обмін досвідом.

На другому тижні програми для учасників організовано тренінг на базі Ягеллонського університету у Варшаві, який є найстарішим закладом вищої освіти Республіки Польща та налічую 654-річну історію.

0 replies