Тренінг зі стратегічного планування Програми підтримки переміщених ВНЗ відвідали працівники ДонНУЕТ

З 18 по 20 лютого 2019 р. працівники ДонНУЕТ в.о. директора ННІЕП О.В. Нєізвєстна та провідний фахівець відділу інноваційних технологій Ю.В. Яковенко взяли участь у триденному тренінгу зі «Стратегічного планування» для викладачів та представників адміністрації переміщених закладів вищої освіти. Мета тренінгу – розвиток навичок розробки та написання стратегій, а також ефективної їх презентації. Тренінг проходив у м. Київ.

Проект «Стратегія розвитку університетів» реалізовується громадською організацією CISID та Координаційним центром переміщених ЗВО в межах Програми підтримки переміщених ВНЗ за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні. Метою даного проекту є розробка і формулювання бачення розвитку пЗВО, підготовка основ реінтеграційних процесів для пЗВО.

Основні завдання, з якими працювали представники пЗВО під час тренінгу:

• Розробка індивідуальних стратегій розвитку пЗВО;
  • Спільно з МОН та іншими відомствами визначення долі деяких «проблемних» пЗВО;
  • Активізація наукової спільноти Донбасу та Криму, підвищення рівня їх участі у громадській діяльності через формування кластеру «агентів змін»;
  • Закладення основ створення спільно з МОН стратегічного документу: «Програма реінтеграції пЗВО»;
  • Формування нових лідерів громадянського суспільства.

Програма тренінгу була дуже насиченою. Так, директор Громадської організації CISID Олександр Кульга виступив із презентацією «Оцінка економічного потенціалу університетів Донбасу», досвідчений тренер, д.е.н. Костянтин Безгін презентував «Складові бізнес-моделі університету ХХІ століття», «Інноваційні освітянські проекти переміщених ВНЗ». Хотілося більш зупинитися на доповідачеві. Костянтин Безгін – тренер із багаторічним досвідом. Брав активну участь у реалізації Проекту Європейського Союзу «Підтримка Української ініціативи» (EuropeAid/116272/C/SV/UA) з удосконалення бізнес-освіти в Україні. Пройшов багаторівневу підготовку з правом проведення занять та тренінгів за управлінськими тематиками та має десятирічний досвід проведення тренінгів для суб’єктів інституціонального та бізнес середовища.

Колеги із Донецького національного університету ім. В. Стуса поділилися власним досвідом складання стратегії розвитку університету. Цікавою була їх презентація «Кадрова стратегія університету (на прикладі ДонНУ ім. В.Стуса)».

0 replies