Суспільно-історичні дебати “Від Люблінської унії до Європейського Союзу”

У ПК «Центральний» 15 жовтня 2019 року о 14.00 у форматі круглого столу за участі представників із Польщі, Білорусії, України, Литви відбулися суспільно-історичні дебати на тему: «Люблінська унія 1569 р. й інтеграційні процеси в регіоні Центрально-Східної Європи», в яких взяли участь студенти та викладачі нашого університету.

Дебати було проведено в рамках реалізації проекту «Від Люблінської унії до Європейського Союзу», що вносився Ґміною Любліна на конкурс Міністерства закордонних справ Республіки Польща «Публічна дипломатія 2019». Даний проект спрямований на підтримку діалогу між експертами з різних галузей науки та місцевими громадськими діячами й популяризацію спільної культурної спадщини Польщі та її сусідів.

Формат заходу передбачав участь експертів із Кривого Рогу, Польщі та близько 100 зацікавлених осіб (до участі були запрошені місцеві вчителі, студенти, учні, науковці, журналісти, представники громадських організацій), які представили власну точку зору з даного питання й провели спільне обговорення.

З привітальним словом виступили мер Кривого Рога – Юрій Григорович Вілкул та Кшиштоф Лонтка, директор відділу неінвестиційних проектів адміністрації міста Любліна (Республіка Польща), який пізніше виступив із лекцією. Модератором заходу був Кадол Олександр Миколайович, кандидат історичних наук, доцент кафедри інженерної педагогіки та мовної підготовки ДВНЗ “Криворізький національний університет”. На заході було показано фільму «Люблінська унія 1569 р.: 450 років», який презентував Олесь Будко, магістр історії, громадський діяч ГО «Інститут суспільних досліджень», PR-менеджер у соціальних мережах в рамках проекту «Від Люблінської унії до Європейського Союзу». А також наші студенти та викладачі прослухали лекції: «Річ Посполита після Речі Посполитої», «Україна-Польща: історична конфронтація спонукає до раціональної співпраці», «Сучасний стан і перспективи української євроінтеграції».

«Люблінська унія поставила Річ Посполиту в один ряд із наймогутнішими країнами Європи. На дебатах ми змогли розкрити сутність цієї важливої історичної епохи та відчути себе її частиною. Я особисто думав, що Річ Посполита – це історія успіху Польщі, а на заході ми змогли розібрати, що це спільна спадщина також нашого українського народу. Ми про це часто забуваємо і випадаємо з розуміння історичної величі нашої країни в становленні Європейського Союзу. Розуміючи це, ми маємо прагнути до творення успіху України, як частини ЄС. Творимо себе – творимо Україну, надихаючись прикладом Польщі і пам’ятаючи нашу спільну історію.» ‒ поділився своїми враженнями від дебатів Олександр Богун ( гр. МН-18, голова Молодіжного виконкому Металургійного району).

Загальною ідеєю є спільна культурна спадщина, її вплив на розвиток міст, історія, суспільно-історичні теми, інтеграція, добросусідство та співпраця, популяризація згаданого.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

333 разів прочитано