Семінар «Практичні аспекти формулювання та реалізації монетарної політики»

На базі навчального центру Національного банку України 14-15 листопада 2019 року для викладачів закладів вищої освіти був організований семінар на тему «Практичні аспекти формулювання та реалізації монетарної політики». Від Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського в роботі цього семінару взяла участь директор Навчально-наукового інституту економіки, управління та адміністрування Нєізвєстна Олена Володимирівна. Два дні напруженої роботи, десять суперцікавих лекцій від спікерів найвищого ґатунку!

Тренерами семінару виступили члени ради НБУ, керівники структурних підрозділів, провідні фахівці Департаменту монетарної політики та економічного аналізу.

Так, Віктор Козюк, член ради НБУ, в своїй доповіді розкрив інституційні аспекти незалежності центральних банків, зауваживши, що індекс незалежності НБУ на теперішній час становить 89 %. Володимир Лепушинський, в.о. директора Департаменту монетарної політики та економічного аналізу, прокоментував останні рішення з монетарної політики, обґрунтувавши їх причини та очікувані наслідки. Ольга Погарська, начальник управління економічного аналізу Департаменту монетарної політики та економічного аналізу, зупинилася на макроекономічному підґрунті останніх рішень із монетарної політики. Ірина Жак, начальник відділу оперативного аналізу та прогнозування грошово-кредитного ринку Департаменту відкритих ринків, розповіла про інструменти монетарної політики, які використовуються на цей час для регулювання грошово-кредитного ринку. Про регулювання потоків капіталу після прийняття Закону України «Про валюту і валютні операції» доповідав Емал Бахтарі, керівник проектів та програм Департаменту відкритих ринків.

Значну увагу на семінарі було приділено питанням транспарентності Центральних банків, в т.ч. і НБУ. Про комунікації, підзвітність та прозорість монетарної політики доповідала Альона Закутняя, головний економіст Департаменту монетарної політики та економічного аналізу.

Оскільки однією із задач Національного банку України є роз’яснення його політики, важливу увагу на семінарі також було приділено заходам НБУ у сфері фінансової просвіти для студентів, про які доповідала Олена Тригуб, головний фахівець відділу комунікацій.

Підвів підсумки семінару та виступив із заключним словом перед учасниками Дмитро Сологуб, заступник Голови Національного банку України.

Зі свого боку, ми дуже вдячні Національному банку за можливості, які надаються викладачам банківської справи, в підвищенні їх професійного рівня!

0 replies