Опитування магістрів Університету Туган-Барановського освітньої програми «Туризм»

Опитування здобувачів вищої освіти, які навчаються на освітньо-професійній програмі «Туризм» другого (магістерського) рівня вищої освіти за змістом анкети SQ_3 «Опитування здобувачів вищої освіти щодо якості практичної підготовки та здобуття під час практики необхідних для подальшої професійної діяльності компетентностей» проводилось у формі онлайн-опитування у період з 12.10.2020 р. по 16.10.2020 р. із використанням сервісу Microsoft Forms.

В опитуванні взяли участь 6 здобувачів ВО денної і заочної форми здобуття вищої освіти, що навчаються за ОП «Туризм» другого (магістерського) рівня вищої освіти. Здобувачам було запропоновано оцінити якість практичної підготовки та здобуття під час практики необхідних для подальшої професійної діяльності компетентностей. Результати анкетування свідчать про високий рівень задоволеності здобувачів, разом з тим, серед пропозицій щодо покращення практичної підготовки було запропоновано розширити перелік баз практики, не обмежувати їх турагенціями та туроператорами.

За результатами анкетування встановлено, що:

– найбільш поширеними відповідями здобувачів вищої освіти на пропозицію оцінити оволодіння сучасними методами, формами організації та знаряддями праці в галузі майбутньої професії було надано відповіді «скоріше досягнуто» (84%) та «досягнуто повністю» (16%) (рис. 1);

Рисунок 1 – Розподіл відповідей здобувачів ВО на пропозицію оцінити оволодіння сучасними методами, формами організації та знаряддями праці в галузі майбутньої професії

– розподіл відповідей за критерієм «Формування, професійних умінь і навичок для прийняття самостійних рішень під час конкретної роботи в реальних умовах на базі знань, одержаних в Університеті» свідчить, що 68% анкетованих вважають повністю досягнутими відповідні уміння та навички і скоріше досягнутими 32% здобувачів;

– 84% респондентів відповіли, що ними скоріше досягнуто виховання потреби систематично поновлювати свої знання та творчо їх застосовувати в практичній діяльності, 16% зазначило, що виховання відповідної потреби досягнуто повністю.