Міжнародний день жінок і дівчат у науці

20 грудня 2013 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію «Наука, техніка й інновації в цілях розвитку», в якій визнавався рівний доступ жінок і дівчат будь-якого віку до досягнень і розвитку науки, техніки й інновацій як запорука забезпечення гендерної рівноправності в даній сфері.

Святкування Міжнародного дня жінок і дівчат у науці (International Day of Women and Girls in Science) здійснюється ЮНЕСКО і структурою ООН-Жінки у співпраці з установами та партнерами з громадянського суспільства, метою яких є заохочення участі жінок і дівчат у науці.

Наука і гендерна рівність мають життєво важливе значення в забезпеченні сталого розвитку. Проте, жінки і дівчата як і раніше відсторонені від участі в науці: жінки складають менше 30 % дослідників у всьому світі.

Рішення деяких із головних завдань Порядку денного в галузі сталого розвитку ‒ від поліпшення охорони здоровʼя до боротьби зі зміною клімату ‒ спирається на використання талантів кожного. Це означає залучення все більшої кількості жінок у діяльність у цих областях. Різноманітність у дослідницькій діяльності розширює коло талановитих дослідників, вносячи нові перспективи, таланти і креативність.

Міжнародний день жінок і дівчат у науці, яке щорічно відзначається 11 лютого, був прийнятий Генеральною Асамблеєю Організації Обʼєднаних Націй для забезпечення повного і рівного доступу до науки для жінок і дівчат та їх участі в ній. Цей День є нагадуванням про те, що жінки і дівчата грають важливу роль у науковому і технологічному співтоваристві, і що їх участь має бути розширено.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

389 разів прочитано