Міжнародний день Землі, луддити, Грета Турнберг або як коронавірус змінює самосвідомість людей у світ

Пандемія коронавірусу живе на планеті. Держави доповідають про тисячі хворих, про зміни в економіці. Але в цій ситуації є і добра новина – з Космосу стало краще видно нашу планету! Вона дуже довгий час була зовсім не зеленою, а сірою від смогів та кислотних дощів, чорною від чаду природних та штучних пожеж, зі знищеними лісами вздовж усієї території, яку перетворює на пустелю сучасне індустріальне суспільство. Забруднюються невеликі річки, великі судноплавні артерії країн, як то Дніпро та Дунай в Україні. В них випускають дуже небезпечні речовини від токсичних виробництв, через які гинуть різні види риб та труяться птахи, тварини й люди. В країну приходять сильні вітри, бо зникають захисні лісосмуги, міліють джерела і зменшується кількість опадів. Також промислове виробництво засмічує небезпечними викидами повітря у великих містах, а зелена маса дерев на вулицях ‒ варварські знищується!

Саме тому 50 років поспіль 22 квітня відзначається Міжнародний день Землі. Екологічні проблеми турбують свідоме людство і потребують змін на краще.

Бібліотека Навчально-наукового інституту бізнесу і гостинності Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського не одноразово розповідала студентам і викладачам нашого Університету про актуальні проблеми екології. Ця тема стала ще більш гострою під час епідемії коронавірусу.

Людина має право на захист свого здоров’я, на чисту воду, на свіже повітря, на екологічне навколишнє середовище, де клімат не змінюється в наслідок бездумного втручання в природні екосистеми. Людина має жити в екологічно чистих містах і загальновідомо, наприклад, що китайці та японці ходили по вулицях своїх загазованих мегаполісів у масках і респіраторах задовго до вибуху коронавірусу!

Та й однією з причин його виникнення називають антигігієнічний стан ринку морепродуктів китайського міста Ухань. Тобто природа мстить людині за її бездумне та споживче ставлення і бездіяльність.

І ось є добра новина – через спад виробництва у світі, космонавти змогли розгледіти території Китаю та Індії, а жителі останньої вперше за багато років побачили верхівки Гімалаїв, бо гори чітко вимальовуються в повернутій прозорості повітря! Зменшився потік автомобільного транспорту, як зазначають кияни, бензинові вихлопи не створюють смог і година пік не так завантажує автошляхи.

А вирішувати – радіти такому, на жаль короткотерміновому, поліпшенню екологічної ситуації, чи журитися, що дуже скоро все повернеться на звичне – вам, населенню нашої планети.

Ми, звісно, вважаємо себе людьми освіченими. Тому ми не можемо не пам’ятати про рух луддитів у Великій Британії на початку ХХ століття. Зараз, майже через двісті років, ми прекрасно розуміємо, що науково-технічний прогрес спинити неможливо. Але ж чомусь Грета Тунберг має зараз великий вплив на суспільну думку та свідомість. Хоча навряд чи нам зараз можливо відмовитися від сучасних високотехнологічних сервісів та гаджетів, але задуматися над екологією, дійсно, варто. Людству вже замало нашої планети, а другої Землі в нас немає. Може нам усім слід зменшити свої особисті потреби, щоб скоротити виробництво та знизити технічне навантаження на нашу планету.

Також потрібно робити все можливе, щоб екологічна ситуація в рідному місті змінювалася на краще.

З маріупольським привітом та сподіваннями на покращення екології! Будьте здорові! Святкуємо День Землі!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

505 разів прочитано