Міжнародний день гір

Міжнародний день гір (International Mountain Day), який відзначається 11 грудня, було встановлено за рішенням 57-ї Генеральної Асамблеї ООН у 2003 році. Відзначається відповідно до резолюції Генеральної Асамблеї ООН A/RES/57/245.

Не дарма кажуть: «Краще гір можуть бути лише гори». Гори заворожують своєю величною красою, чистим гірським повітрям та разючими видами.

Викладачі кафедри туризму та країнознавства вітають усіх шанувальників гір.

Гірський туризм ‒ вид туризму, що полягає в пішому пересуванні групи людей по певному маршруту, прокладеному в гірській місцевості. Хоча в гірському туризмі використовуються елементи скелелазіння при проходженні маршруту, не слід плутати його з альпінізмом. Головна відмінність полягає в тому, що метою альпініста є підйом на вершину певної категорії складності, а метою гірського туриста ‒ проходження маршруту певної категорії складності, який включає декілька перевалів та/або вершин. Складність маршруту визначається в основному складністю (категорійністю) перевалів, що в нього входять. Маршрути гірського туризму пролягають на висотах понад 2500-3000 м над рівнем моря, тому однією зі складностей також є прояв гірської хвороби.

Гірський туризм ‒ це досить складне навантаження на всі групи м’язів, оскільки легких шляхів гірські туристи не шукають, а перешкоди зустрічаються регулярно. Мало того, що потрібно зуміти подолати перевали, траверси вершин, так ще й зробити радіальні сходження. Однією з особливостей гірського туризму є те, що протяжні перешкоди в ньому не оцінюються. Тому, якщо ви просто переправитеся через гірську річку ‒ це не зарахують.

Найбільш відомими центрами гірського туризму можна назвати Кавказ, Гімалаї, Тибет, Альпи, Памір, Аргентинські Анди. Останнім часом стрімке зростання показує Швейцарія. Навіть самі маленькі містечка, розташовані в Альпах, пропонують чудовий сервіс і можливості. Те ж саме можна сказати і про Непал, який демонструє динамічні темпи розвитку.

В Україні центром гірського туризму є Карпати. Карпати – масштабні та багатогранні. Однієї відпустки точно не вистачить, щоб познайомитися з ними. Але після того, як побував уперше – постійно хочеться повертатися знову і знову!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

344 разів прочитано