Міжнародна конференція «Україна – Європейський Союз: від партнерства до асоціації» за участі представників ДонНУЕТ

Помічник керівника Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського, к.соц.н., доцент кафедри економіки та міжнародно-економічних відносин Маргарита Широкова представила Університет на Міжнародній науково-практичній конференції «Україна – Європейський Союз: від партнерства до асоціації», що проходила у м. Львов 19-20 березня 2019 р. до 25-річчя підписання Угоди про партнерство і співробітництво між Україною та ЄС. Організатором Конференції виступили Українська асоціація викладачів і дослідників європейської інтеграції та Львівський національний університет імені Івана Франка.

Конференція проводилася під егідою програми ім. Жана Монне Еразмус+ у рамках проекту “Enhanced Visibility on European Integration Teaching and Research” спільно з Українською асоціацією міжнародного права та Національним офісом Еразмус + в Україні у співпраці з ініціативою «Європейський парламент – до кампусу» за підтримки програми Львівської міської ради «Львів науковий».

Метою конференції було комплексне (пере)осмислення різних аспектів двосторонніх відносин між Українською державою та Європейським Союзом упродовж останньої чверті століття. Мультидисциплінарний характер конференції забезпечив унікальний академічний майданчик для обговорення ключових здобутків і головних викликів взаємодії України з ЄС, а також для рефлексії над сучасними трендами об’єднувальних процесів на європейському континенті. Конференція була покликана забезпечити висвітлення, апробацію та популяризацію наукових досягнень вітчизняних і закордонних дослідників у сфері Європейських Студій.

З вітальними словами виступили Ректор Львівського національного університету імені Івана Франка Володимир Мельник, Голова Української асоціації викладачів і дослідників європейської інтеграції Ірина Сікорська, Декан факультету міжнародних відносин Львівського національного університету імені Івана Франка, Посол України у Польщі у 2010-­2014 рр. Маркіян Мальський, Віце-президент Української асоціації міжнародного права, Президент Європейського комітету із запобігання катуванням, нелюдському або такому, що принижує гідність, поводженню або покаранню Микола Гнатовський.

В ході конференції відбувалося засідання п’яти паралельних секцій, після якого було проведено відкриту пленарну дискусію координаторів проектів програми ім. Жана Монне Еразмус+.

20 березня 2019 р. конференція була продовжена відкритою лекцією Ендрю Даффа – колишнього британського депутата Європейського парламенту, а також круглим столом з проблематики розвитку Європейських Студій в Україні спільно з Центром досконалості ім. Жана Монне у Львівському національному університеті імені Івана Франка.

Результати конференції висвітлено у Щорічнику «Ukrainian Yearbook of European Integration Studies».

0 replies