Літературна зустріч «Мова наша солов’їна» в ННІБГ Університету Туган-Барановського
Сила слова безмежна! Слово лікує, несе знання і розкриває велич душі народної, або вбиває морально, загострює відносини і руйнує життя.
Мова цілого народу – то його доля, його розквіт і пісня! Саме під цим гаслом у читальному залі бібліотеки Науково-навчального інституту бізнесу та гостинності (м. Маріуполь) Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган–Барановського пройшла вже традиційна літературна зустріч «Мова наша солов’їна», у тісному колі друзів та шанувальників співучої та натхненної української мови, слів її променистих та витоків духовності, що хвилюють найтонші струни людського серця.
Лагідні вірші, прислів’я, приказки усної народної творчості та влучне слово допомагають долати всілякі негаразди людської долі.
А уявімо собі життя без літер і слова! Як передати іншим свої думки та емоції, свої знання, різноманітні уявлення про світ і місце особистості в ньому? Тільки живим, іскристим словом, професійним або літературним.
І без братів Кирила і Мефодія, стародавніх просвітителів слов’янських земель, що принесли на наші землі першу абетку і вчене слово, без великого Нестора – Літописця, який тисячолітню історію України – Русі зібрав у своїй «Повісті минулих літ», розповідаючи про всі події виважено та повно.
Якщо зникає мова – народ теж перестає існувати, пам’ятаймо про це!
Недаремно під час літературної зустрічі «Мова наша солов’їна», ми згадували про те, що у День української писемності та мови по усій країні згадують славетні імена письменників і культурних діячів України, покладають квіти до пам’ятників просвітителів Кирилу та Мефодію, Нестору – Літописцю, Тарасу Шевченку, Лесі Українці, Ользі Кобилянській та багатьом іншим, що є славою і величчю рідної землі і провідниками її променистого слова!
Плекайте та любить рідну мову, бо вона, писемна чи усна, дана назавше материнською піснею і любов’ю до української землі!