Інтернет, світло та залізничні квитки здорожчали з 1 лютого: коментар експерта ДонНУЕТ

Кандидат економічних наук, доцент кафедри економіки Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського Сергій Григорович Лисевич виступив з експертною думкою у сюжеті «Нове з лютого» у програмі новин «Цей День» від криворізької ТРК Рудана.

В Україні спостерігається здорожчання цін і тарифів у кількох галузях. Так, за електроенергію та послуги інтернет-провайдерів з 1 лютого доведеться платити більше.

Ціна за світло для промислових споживачів зросте на 2%. Для фізичних осіб тариф залишається незмінним. За словами глави Нацкомісії з регулювання у сфері енергетики Оксани Кривенко, 2% – це зростання, яке є набагато нижчим за індекс цін виробників та індекс інфляції в нашій країні.

А от ціни на  Інтернет і телебачення від інтернет-провайдера «Воля» з першого дня місяця піднімуться на  на 15-20%.

Переглянула свої тарифи й «Укрзалізниця». Ціни на вантажні перевезення з 1 лютого підвищаться на 16,6%, з 1 квітня – на 2,5%, з 1 липня – ще на 5% і з 1 жовтня 2019 року – на 7,5%. Пасажирські перевезення здорожчають з 1 квітня 2019 року, а потім – 1 жовтня на 12%.

З лютого підвищаться ціни на продукти харчування. Пов’язано це із нестабільною погодою: відлига та штормові попередження утруднюють доступ перевізників до магазинів. Через погані дороги вони піднімають ціни на свої послуги. А вартість транспортних перевезень торгівельні мережі закладають у ціну продуктів. Картопля, цибуля, гриби і інші продукти можуть подорожчати на 20-40%. А ось ціна на банани, мандарини, капусту та моркву може зменшитися 10-20% дешевше.

0 replies