Енергоаудит будівель

14 лютого 2020 року в Донецькому національному університеті економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського пройшло практичне заняття на тему «Енергоаудит будівель» для студентів груп ЕМБ та ГМБ, яке проводила енергоаудитор Слівченко Олена. Енергоаудитор розповіла, що 22 червня 2017 року в Україні було прийнято Закон «Про енергетичну ефективність будівель». Прийняття даного Закону наблизило нашу країну до європейських норм. Закон розповсюджується на житлові будівлі з опалюваною площею більше, ніж 50 квадратних метрів; відповідно до Закону кожна будівля повинна отримати енергетичний сертифікат.

Для чого ж потрібен енергетичний сертифікат? Існує ряд причин його потреби, але з точки зору споживача основними є: 1) власникам споруд для розуміння, які заходи потрібно зробити, щоб підвищити енергоефективність будівлі (наприклад, утеплення оболонки для зменшення тепловтрат); 2) при купівлі квартири/будинку дає можливість переглянути, яке енергоспоживання будинку.

До введення Закону в дію існувало поняття відмінності енергетичного паспорта. Відмінність сертифіката від паспорта полягає в наступному: енергетичний паспорт ‒ це енергопотреба будинку, а сертифікат ‒ це енергоспоживання з урахуванням стану систем.

Існує база енергетичних сертифікатів, яка знаходитися на сайті Держенергоефективності.

Строк дії енергетичного сертифіката будівлі становить десять років. Енергоаудитор пояснила, за яких умов раніше отриманий сертифікат може бути відкликаний, після чого видається новий.

Друга частина заняття була присвячена прикладу розрахунку енергоспоживання, складання сертифіката і показано на конкретних прикладах, які фактори та якою мірою впливають на енергоспоживання. Отримані результати розрахунку після тепломодернізації наочно показали доцільність запропонованого заходу. Для наочності були показані фото тепловізійної зйомки до та після термомодернізації.

Наприкінці заняття енергоаудитор розповіла, які Закони, повʼязані з підвищенням енергоефективності, зменшенням споживання дорогих енергоресурсів і енергоаудиту, можуть бути розглянуті найближчим часом, і відповіла на питання, що виникли у студентів під час заняття.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

2633 разів прочитано