День української писемності і мови

ДонНУЕТ вітає з Днем української писемності та мови

Щороку 9 листопада в Україні відзначають День української писемності та мови 

У це свято вшановують українського літописця Нестора – послідовника творців слов’янської писемності Кирила і Мефодія. 

Трохи історії. Преподобний Нестор Літописець – перший український історик, видатний письменник та мислитель, ченець Києво-Печерської лаври. Найвизначнішою працею Нестора Літописця є «Повість минулих літ» – літописне зведення, складене в Києві на початку XII століття. Це перша в Київській Русі памʼятка, в якій історія держави показана на широкому тлі світових подій. «Повість минулих літ» була і залишається найвидатнішою памʼяткою слов’янської культури. Тому преподобного Нестора Літописця можна по праву вважати батьком не лише вітчизняної історії, а й словесності. 

Зародившись у давні часи, українська мова пройшла тернистий шлях свого розвитку, переживаючи усілякі утиски загарбників наших земель. Зараз вона належить до найрозвиненіших і найбагатших мов сучасності, підтверджуючи, що неможливо знищити мову і культуру народу, який постійно прагне до свободи і незалежності. 

У ДонНУЕТ імені Михайла Туган-Барановського День української писемності та мови традиційно відзначається тематичними заходами. А цього року наш Університет бере участь у ювілейному ХХ радіодиктанті національної єдності.Подробиці чекайте згодом, а зараз нагадаємо умови участі у радіодиктанті національної єдності!

 

387 разів прочитано