ДонНУЕТ та місцева громада: що важливо?

Як один з етапів реалізації проєкту «Підвищення освітньої та наукової ролі ДонНУЕТ як внутрішньо переміщеного закладу вищої освіти у громаді Донецької області», що здіснюється за підтримки Європейського Союзу, для визначення перспективних напрямів посилення можливості ДонНУЕТ надавати кращі освітні послуги громаді Донецької області було проведено опитування представників одного з найбільш важливих  стейкхолдерів  Університетут в м. Маріуполь – співробітників  Маріупольської міської ради.

Анонімне опитування у формі онлайн-анкетування за допомогою сервісу Google Форми було здійснено 22-29.04.2020 р.

Одне з питань  анкети було спрямоване на виявлення думок респондентів щодо порівняної значущості різних результатів діяльності ДонНУЕТ з точки зору потреб територіальної громади м. Маріуполь.

З точки зору поточних потреб та інтересів громади співробітники виконкому міської ради найвище оцінюють «Участь студентів у соціальних та культурних ініціативах міського та регіонального рівнів”, а також, як рівнозначущі, такі результати як «Організація соціальних, культурних, освітніх проектів для мешканців громади» та «Організація освітніх курсів та курсів підвищення кваліфікації для співробітників підприємств та організацій міста».

З точки зору середньострокової перспективи, на думку респондентів, найбільш значущими є «Проведення наукових досліджень  для вирішення проблем громади”, а також «Участь студентів у соціальних та культурних ініціативах міського та регіонального рівнів», «Організація соціальних, культурних, освітніх проектів для мешканців громади».

З огляду і на короткострокові, і на середньострокові інтересів громади, респонденти поставили результат «Якісна підготовка здобувачів вищої освіти» на третє за значущістю місце. Однак саме результати, безпосередньо пов’язані із освітньою функцією Університету, посіли перші за значущістю місця у стратегічній перспективі: «Якісна підготовка здобувачів вищої освіти»  та «Організація освітніх курсів та курсів підвищення кваліфікації для співробітників підприємств та організацій міста». Третє за значущістю у довгостроковій перспективі місце посіли результати «Проведення наукових досліджень  для вирішення проблем громади» та «Працевлаштування науково-педагогічних працівників-мешканців громади».

У цілому, відповіді на дане питання свідчать про зростання із розширенням горизонту планування значущості освітніх результатів діяльності ДонНУЕТ, зниження значущості соціально-культурних заходів Університету та «постійну» високу значущість результатів, пов’язаних із науково-дослідницькою функцією ДонНУЕТ та впливом на ринок праці міста.

0 replies