13 жовтня 2018 р. працівники Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського вирушили козацькими стежками у пізнавальну екскурсію до Черкаської області. Поїздка була організована головою Первинної профспілкової організації О.М. Романухою.
Сьогодні, з відродженням національного духу, стали більш актуальними місця проживання і бойової слави козаків. Місто Чигирин розташоване на Придніпровській височині на берегах річки Тясмин, в 63 км від Черкас. В наші дні Чигирин – історико-культурний заповідник, відреставрований з особливою турботою. У 1638-1647 рр. чигиринським сотником реєстрового козацького війська був Богдан Хмельницький. Чигирин був козацькою столицею і центром визвольного руху українського народу до 1676 року.
У місті мандрівники мали змогу оглянути пам’ятник-велетень Богдану Хмельницькому, історико-краєзнавчий музей, а також бастіон Дорошенка. На Замковій (Богдановій) горі збереглися залишки фортифікацій XVI-XVII ст., відтворена гетьманська резиденція 1649-1657 рр.
Музейний комплекс на Замковій горі – пам’ятник археології та стародавньої фортифікації часів Богдана Хмельницького та Петра Дорошенка. В рамках історичного музейного комплексу побудована каплиця Святої Покрови, в якій перепоховано останки 263 козаків і жителів Чигирина, знайдені археологами на місці колишнього кладовища XVII ст. Зібрання експонатів музею великого гетьмана налічує близько 2000 предметів. Серед них унікальна археологічна колекція речей XVII ст., козацька зброя і спорядження, нумізматика, твори українського мистецтва на козацьку тематику.
У селі Суботов Черкаської області працівники ДонНУЕТ оглянули руїни палацу Хмельницького та Іллінську церкву, збудовану у XVII ст. за наказом, проектом та на кошти Богдана Хмельницького.