День Університету – новий формат профорієнтаційної роботи

З метою здійснення більш ефективної профорієнтаційної роботи адміністрацією та науково-педагогічними працівниками Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла ТуганБарановського запропоновано новий формат співпраці із загальноосвітніми навчальними закладами Кривого Рогу – День Університету в закладах освіти. Захід передбачав проведення виїзних занять упродовж повного навчального дня професорами та доцентами університету на базі загальноосвітніх шкіл Кривого Рогу для школярів 9-11 класів. Загальноосвітній навчальний заклад мав можливість самостійно обирати час, кількість і тематику заняття із «банку» запропонованих тем лекцій.

Метою даного заходу було проведення занять, відповідно до тематики, яка корелюється із навчальними програмами певних дисциплін загальноосвітніх шкіл, шляхом їх інтеграції в навчальний процес, з урахуванням спеціалізації навчального закладу та академічної свободи.

Зазначений формат профорієнтаційної роботи осінньо-зимового періоду було розпочато наприкінці жовтня 2019 року та призупинений наприкінці грудня 2019 року в звʼязку зі шкільними зимовими канікулами. Упродовж вищезазначеного періоду науково-педагогічні працівники ДонНУЕТ побували у 42 загальноосвітніх навчальних закладах Кривого Рогу та передмістя.

На особливостях проведення Дня Університету доцільно зупинитися більш докладно.

Перші лекції та майстер-класи було проведено у жовтні 2019 р в КЗОШ № 69. Школярами було обрано 6 лекцій, адміністрацією було складено розклад занять, узгоджений із розкладом навчальних занять та забезпечено відвідування учнями обраних лекцій в актовій залі школи. Перше заняття пройшло на тему «Визначення професійної схильності особистості за типом темпераменту та характеру». Презентувала тему к.ф.н, доцент кафедри іноземної філології, українознавства та соціально-правових дисциплін Ксенія Ніколенко, яка провела тестування щодо визначення професійної схильності учнів; к.е.н., доцент кафедри маркетингу, менеджменту та публічного адміністрування Валентина Барабанова запросила учнів у світ партизанського маркетингу, розповіла про особливості реклами та запросила до участі у Фестивалі реклами. Галина Богатирьова, к.пед.н., доцент кафедри туризму та країнознавства зачарувала учнів старших класів розповіддю про професію екскурсовода у лекції «Професійна майстерність екскурсовода». Майстер-клас щодо правил складання серветок, який проводила асистент кафедри технології у ресторанному господарстві та готельно-ресторанної справи Ольга Боднарук, викликав цікавість не лише у школярів, але й у вчителів, які разом з учнями із цікавістю відтворювали запропоновані викладачем варіанти складання серветок. Подорож у світ ресторанної справи було продовжено під час лекції «Найцікавіші ресторани світу», під час якої школярі ознайомилися з оригінальними ресторанами світу. Також старшокласники ознайомились із сучасними грошима та елементами їх захисту з лекції, яку провів асистент кафедри фінансів та банківської справи Валерій Янковський.

Естафету проведення Дня Університету підхопили КЗОШ № 65, в якій було проведено 6 уроків, у КЗОШ № 7 – 4 уроки, у КЗОШ № 124 – 12 уроків.

Найбільша кількість уроків, а саме 24, було проведено в ОКНЗ «Лозуватській ЗОШ І-ІІІ ст. ім. Т. Г. Шевченка» та у металургійному ліцеї № 16. Дані події запам’яталися не лише рекордною кількістю уроків, але й атмосферою неформального спілкування, яка виникла під час чаювання зі смаколиками в перервах між лекціями, за що дуже вдячні керівництву закладів.

Знаковим став День Університету, який припав на 65 річницю КОЗШ № 70. На даний захід були запрошені к.п.н, доцент кафедри іноземної філології, українознавства та соціально-правових дисциплін Ганна Удовіченко, яка провела лекцію на тему «Особливості та відмінності сленгу в різних штатах Сполучених Штатів Америки», подорож у світ маркетингу школярі здійснили разом із асистентом кафедри маркетингу, менеджменту та публічного адміністрування Інессою Шаповаловою, а асистент кафедри фінансів та банківської справи Валерій Янковський ознайомив учнів із сучасними елементами захисту грошей. Адміністрації навчального закладу було подаровано до ювілею пряник із корпоративною символікою ДонНУЕТ імені Михайла Туган-Барановського.

Також День Університету пройшов у КЗОШ № 27 – 5 уроків, КЗОШ №66 – 6 уроків, КЗОШ № 93 ‒ 2 уроки, КЗОШ № 55 – 4 уроки, КЗОШ № 45 – 5 уроків, КЗОШ № 75 ‒ 1 урок, КЗОШ № 20 – 1 урок, Криворізький обласний ліцей-інтернат для сільської молоді – 6 уроків, КЗОШ № 26 – 5 уроків, КЗОШ № 17 – 8 уроків, КЗОШ № 119 – 2 уроки, КЗОШ № 23 – 2 уроки, КЗОШ № 42 – 4 уроки, КЗОШ № 9 – 1 урок, гімназія № 127 – 3 уроки, КЗОШ № 79 – 1 урок, КЗОШ № 1 – 2 уроки, КЗОШ № 115 – 4 уроки, центрально-міська гімназія ‒ 16 уроків, КЗОШ № 126 – 20 уроків, КЗОШ № 60 – 2 уроки, КЗОШ № 73 – 1 урок, КЗОШ № 12 – 3 уроки, КЗОШ № 128 – 9 уроків, КЗОШ № 103 ‒ 3 уроки, КЗОШ № 125 – 5 уроків, педагогічна гімназія – 11 уроків, КЗОШ № 129 – 8 уроків.

Найбільш активними учасниками Дня Університету були: Ксенія Ніколенко, Ганна Удовіченко, Ірина Карабаза, Олександр Омельченко, Ганна Горіна, Юлія Бочарова, Галина Богатирьова, Валентина Барабанова, Юлія Горяйнова, Ольга Яковчук, Роминуха А.Л., Ольга Ніколайчук, Сергій Лисевич, Оксана Данкеєва, Олена Коровіна, Ліна Костакова, Данило Калініченко, Ольга Копайгора, Ольга Боднарук, Олена Пусікова, Інесса Шаповалова, Валерій Янковський. Завдяки їх професійній майстерності, нам вдалося привернути увагу до дисциплін, які викладаються на всіх спеціальностях навчального закладу. Всі проведені лекції отримали схвальні відгуки від учнів, учителів та керівництва загальноосвітніх навчальних закладів. Крім того, адміністрацією КЗОШ № 17 та керівництвом металургійного ліцею № 16 висловлена подяка ректору ДонНУЕТ імені Михайла Туган-Барановського Оксані Чернезі за проведені Дні Університету. Керівництво КЗОШ № 55 та № 126 розмістили інформацію про День Університету та Подяку викладачам ДонНУЕТ на власних сторінках у соціальних мережах.

Таким чином, профорієнтаційною роботою у форматі «День Університету ДонНУЕТ імені Михайла Туган-Барановського» було охоплено 42 загальноосвітні школи Кривого Рогу та передмістя. Це дозволило підвищити якість викладання дисциплін, дало можливість учням ознайомитись із особливостями викладання навчальних дисциплін у вищій школі та визначитись із майбутньою професійною діяльністю. Адміністрації всіх навчальних закладів висловили побажання щодо продовження профорієнтаційної роботи у даному форматі в 2 семестрі поточного навчального року.

Маємо надію, що запропонований Університетом формат співпраці зі школами матиме позитивні наслідки, а саме, сподіваємось, що учні загальноосвітніх закладів, які приймали участь у Днях Університету, через певний час стануть студентами ДонНУЕТ та з натхненням будуть опановувати обрані спеціальності.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

415 разів прочитано