День туризму у ДонНУЕТ

День туризму у ДонНУЕТ (ФОТО)

Традиційно кафедра туризму та країнознавства Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського святкує Всесвітній день туризму разом зі своїми студентами та гостями заходу.

За даними проекту DilovaMova.com, розуміючи користь і важливість розвитку доступного туризму, в 1979-му році Генеральна асамблея Всесвітньої туристської організації при Організації Об’єднаних Націй, що розташовувалася на той момент в іспанському місті Торремоліно, заснувала міжнародне свято – «Всесвітній день туризму», яке було запропоновано відзначати 27-го вересня.

Метою цього свята було не тільки пропаганда туризму, а й широке висвітлення його внеску в економіку як окремих регіонів, так і світового співтовариства в цілому, а також подальший глибокий позитивний розвиток міжнародних зв’язків усіх країн. Девіз 1980 років був «Внесок туризму у збереження культурної спадщини, у загальний мир і взаєморозуміння», наприклад, в 2009 році це «Туризм – тріумф різноманітності», в 2017 девізом була фраза «Стійкий туризм – інструмент для розвитку».

Безліч країн підтримали ініціативу цієї поважної світової організації. Так, наприклад, в незалежній Україні Всесвітній день туризму був додатково закріплений указом Президента Україні від 21-го вересня 1998-го року № 1047/98 і носить назву «День туризму», відзначається також 27-го вересня.

Цього року святкування у ДонНУЕТ відбулося разом із гостями, відомим у місті туристичним гідом Огуром Володимиром і головою ГО «Спільнота Творчих Фотографів» Олександром Водолазським. Це люди, які закохані у Кривий Ріг.

Огур В. вважається піонером онлайн-екскурсій, власноруч озеленяє схили Петровського відвалу Глеюватського кар’єру, займається «народною рекультивацією», проводить для усіх бажаючих безплатні екскурсії на Петровському відвалі.

Водолазський О. мистецьки передає красу промислових краєвидів у своїх фото. Майже 44 роки пропрацював машиністом тепловоза, а нині очолює спілку творчих фотографів. Упевнений, що фото – це наука, проте переконаний, що деякі його знімки подаровані небом.

У процесі зустрічі присутні висловили подяку гостям за їх працю й погодилися з думкою, що завдяки розвитку туризму Україна стає все більш відомою в світі як держава з багатою історією, природною і культурною спадщиною.

421 разів прочитано