Центр адміністративних послуг «Віза» у Кривому Розі відчинив свої двері студентам ДонНУЕТ

Приємно коли органи місцевого самоврядування йдуть на зустріч молоді та проявляють відкритість та бажання ознайомити охочих з процесами пов’язаними з наданням адміністративних послуг, в тому числі і пов’язаних з реєстрацією суб’єкта господарювання, яка є складовою частиною практичних навичок, що студенти повинні засвоїти під час вивчення дисципліни «Організаційно-правові засади підприємницької діяльності».

Так, на запрошення заступника голови Криворізького міського виконавчого комітету Подоплєлової Надії студенти III та IV курсів 4 курсу спеціальностей менеджмент, економіка та торгівельно-ресторанне господарство Донецького національного університету економіки та торгівлі імені Михайла Туган-Барановського під керівництвом асистентів Шаповалової І.В. (кафедра маркетингу, менеджменту та публічного адміністрування) та Гігіна О.В. (кафедра іноземної філології, українознавства, соціально-правових дисциплін) 5 квітня поточного року відвідали Центр адміністративних послуг «Віза».

Гостей зустрічали в приміщенні Центру заступник директора департаменту адміністративних послуг виконкому Криворізької міської ради Зеленська Людмила Іванівна, начальник відділу електронних сервісів Гончар Влада Валеріївна, адміністратор відділу електронних сервісів Якобчук Жанна Анатоліївна.

Розпочала екскурсію заступник директора Зеленська Л.І., яка розповіла про еволюцію Центру, його здобутки, інновації та ноу-хау, які імплементуються в його роботі, вказала на те, що ключовим завданням департаменту є забезпечення нової клієнтоорієнтованої системи обслуговування замовників послуг й оцінки якості роботи службовців та подальша ефективна реалізація заходів реформи у сфері публічних послуг в органах місцевого самоврядування Кривого Рогу.

Серед таких впроваджень, зокрема слід відмітити, унікальний для нашої країни мобільний трансформер-офіс муніципальних послуг для обслуговування мешканців віддалених мікрорайонів та селищ. Завдяки спеціальному автомобілю, обладнаному необхідною офісною технікою, телекомунікаційним обладнанням, 3G інтернет, програмним забезпеченням близько 200 тисяч мешканців зможуть отримати якісні адміністративні послуги за місцем проживання та роботи.

Студентам розповіли та продемонстрували мобільні кейс-офіси для обслуговування громадян пільгових категорій на дому. За допомогою яких та за участю адміністраторів Центру мешканці Кривого Рогу які не можуть пересуватися (чи то вдома, чи то в закладах охорони здоров’я, чи на об’єктах соціальної сфери тощо) можуть скористатися послугами виїзного обслуговування і оформити необхідний пакет документів за місцем свого перебування.

Завершуючи свою частину екскурсії заступник директора повідомила про те, що Центр завжди відкритий для молодих спеціалістів, може бути стартовою площадкою для подальшого кар’єрного росту, а тому чекає випускників вишів до своїх лав, в тому числі і Донецького національного університету економіки та торгівлі імені Михайла Туган-Барановського.

Продовжуючи екскурсію, начальник відділу електронних сервісів Гончар Влада Валеріївна повідомила, про те що Кривий Ріг є першим містом в Україні, у якому запроваджено пілотний проект надання пакетних послуг, які орієнтовані на «життєві ситуації» мешканців міста. На сьогодні в рамках проекту надається вже 9 пакетних послуг: «Перші документи новонародженої дитини», «Документи багатодітної родини», «Новий суб’єкт – новий об’єкт», «Розміщення зовнішньої реклами», «Втрата близької людини», «Втрата документів», «Зміна імені», «Оформлення документів спадкоємця», «Зміна місця проживання».

В третій частині екскурсії студенти були ознайомлені з процесом державної реєстрації створеної юридичної особи. Адміністратор відділу електронних сервісів Якобчук Жанна Анатоліївна за допомогою змістовної презентації продемонструвала яким чином відбувається процес державної реєстрації, які документи надаються на реєстрацію, звернула увагу на можливі помилки та засоби їх усунення. Відбулась коротка дискусія в режимі запитання-відповіді між студентами та адміністратором, пов’язана зі вступом в силу Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» та практичним застосуванням положень цього Закону.

Під враженням від роботи Центру, збагачені певним практичним досвідом який вони зможуть використати не тільки під час роботи з навчальною дисципліною, а і в подальшому житті, з певними сподіваннями на подальшу співпрацю, студенти зі словами подяки усім причетним до цієї екскурсії залишили приміщення Центру.

0 replies