Вишиванка – твій генетичний код
У культурі практично будь-якого народу є речі, які яскраво відображають його особливу національну традицію. Вишиванка ‒ яскравий приклад і підтвердження цьому.
Історія народної вишивки в Україні сягає своїм корінням у глибину століть. Географ і мандрівник Геродот зазначав, що елементами вишиванки було прикрашено одяг скіфів.
З літописів також відомо, що сестра Володимира Мономаха Анна-Янка наприкінці ХІ ст. заснувала в Андріївському монастирі у Києві школу, де навчали мистецтва вишивки золотом і сріблом.
Ідею акції “Всесвітній день вишиванки” в 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. Спочатку вишиванки одягли кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. І вже протягом наступних років свято розрослося до Всеукраїнського рівня, у ньому почала брати участь українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.
На даний момент фрагменти української вишивки використовують багато відомих дизайнерів, серед яких Жан-Поль Готьє, Джон Гальяно, Gucci, Valentino, Dolce&Gabbana. А в 2015-му році американський журнал “Vogue” опублікував статтю, в якій назвав УКРАЇНСЬКУ ВИШИВАНКУ одним із головних трендів сезону.
ДЕНЬ ВИШИВАНКИ – це яскраве самобутнє свято, яке покликане сприяти єдності та культурному відродженню всього українського народу!
Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського щороку бере участь у цьому святі й цьогоріч не залишився осторонь.
Зі святом!
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!