Зустріч наших студентів з Cybersecurity Program Manager CRDF Global Михайлом Чайкіним.

Учора, 30 жовтня, студенти денного відділення Навчально-наукового інституту бізнесу та гостинності Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського прослухали лекцію на тему : “Кібербезпечність в умовах діджиталізації бізнесу“, яку провів Cybersecurity Program Manager CRDF Global Михайло Чайкін.

По перше, треба пояснити, що це таке CRDF Global. Так, CRDF Global (Фонд цивільних досліджень і розвитку) – це громадська некомерційна організація, що заснована в 1995 році Національним науковим фондом Сполучених штатів Америки. Згідно з інформації, яку ми можемо побачити на сторінці CRDF Global у Фейсбуці, основними напрямками діяльності CRDF Global є:

– Проведення спільних досліджень та розвиток науково-дослідних можливостей, які дозволяють вченим та інженерам працювати над вирішенням критично важливих питань безпеки, економіки, освіти та інших соціальних потреб.

– Сприяння миру та процвітанню шляхом фінансування цивільних науково-дослідних проектів, які підтримують глобальні цілі нерозповсюдження ядерної зброї.

– Підтримка застосування науки і технологій для економічного зростання шляхом розвитку міжнародного співробітництва, навчання, підприємництва та комерціалізації технологій.

– Покращення фундаментальної і технічної освіти шляхом розвитку наукових досліджень в університетах.

А сам Михайло Чайкін – це менеджер програм по кібербезпеці в американській компанії CRDF Global в Україні. У рамках поширення знань у галузі кібербезпеки Михайло Чайкін провів багато семінарів та лекцій по усіх регіонах нашої країни. Особливо багато зусиль CRDF Global зосередив на східному регіону України, де Фондом цивільних досліджень і розвитку проводиться багато семінарів.

Михайло Чайкін протягом свого виступу довів слухачам, яке важливе місце займає кібербезпека в умовах діджиталізації бізнесу.

Нагадаємо, вам, наші читачі, що комп’ютерна безпека – це сукупність проблем у галузі телекомунікацій та інформатики, які пов’язани з оцінкою і контролюванням ризиків, що виникають при користуванні комп’ютерами та комп’ютерними мережами і розглядуваних з точки зору конфіденційності, цілісності і доступності. Таки чином, створення безпечних комп’ютерних систем і додатків є метою діяльності мережевих інженерів і програмістів, а також предметом теоретичного дослідження як у галузі телекомунікацій та інформатики, так і економіки. Та в умовах глобальної діджіталізації нашого життя, необхідність існування фахівців у сфері кібербезпеки – це сувора необхідність нашої сучасності. У зв’язку із складністю і трудомісткістю більшості процесів і методів захисту цифрового обладнання, інформації та комп’ютерних систем від ненавмисного чи несанкціонованого доступу вразливості комп’ютерних систем становлять значну проблему для їхніх користувачів. Тобто, ми самі повинні бути фахівцями по кібербезпеці хоч би у рамках свого приватного життя.

Кібербезпека – це безпека ІТ систем (обладнання та програм). Кібербезпека є частиною інформаційної безпеки будь-якої організації. Тому в Україні, як і в інших країнах світу, існує великий попит на фахівців зі сфери кібербезпеки. Тому важливо студентам, як майбутнім фахівцям, мати знання з галузі кібербезпеки. Хоча б на рівні продвинутого користувача. Усі ці думки і намагався довести до слухачів Михайло Чайкін. Треба відзначити, що лекція була дуже корисною, пізнавальною та інтересною.

Живить здорово! Будьте у безпеці! Будьте у кібербезпеці!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

341 разів прочитано