Пропонується до затвердження ОП «Ресторанні технології» другого (магістерського) рівня вищої освіти
Під час формулювання мети та програмних результатів навчання освітньої програми було здійснено опитування здобувачів ВО щодо мети ОП та очікуваних результатів навчання, результати якого були використанні при підготовці ОП «Ресторанні технології». Результати опитування розглядалися проєктною групою та були враховані під час підготовки навчального плану та ОП, в змісті та структурі окремих освітніх компонентів.
Було проведено консультації із потенційними роботодавцями та їх опитування щодо мети та програмних результатів навчання, що дозволило встановити необхідність звернення уваги до: застосування спеціального обладнання, сучасних методів та інструментів, у тому числі комп’ютерного моделювання для розв’язання складних задач у харчових технологіях та ресторанному бізнесі; вміння оцінювати та усувати ризики і невизначеності при прийнятті технологічних та організаційних рішень у виробничих умовах для забезпечення якості та безпечності харчових продуктів; здатності вільно володіти іноземною мовою для обговорення професійної діяльності, результатів досліджень та інновацій у сфері харчових технологій та ресторанного господарства; можливості впровадження у практичну виробничу діяльність ефективних технологій, обладнання та раціональних методів управління виробництвом з урахуванням світових тенденцій розвитку галузі.
Також 02.03.2023 р. представники роботодавців запрошувалися на засідання кафедри технологій в ресторанному господарстві, готельно-ресторанної справи та підприємництва, де вони висловлювали свої пропозиції та рекомендації щодо мети та програмних результатів навчання під час розробки ОП. Усі пропозиції були враховані при підготовці навчального плану (навчальні дисципліни: «Комп’ютерне моделювання в галузі», «Інноваційні ресторанні технології», «Управління якістю та методи досліджень в ресторанному господарстві», «Технологічні основи безпеки харчових продуктів», «Іноземна мова (поглиблений курс)»; практика переддипломна (виробнича).
При формуванні ОП були враховані наукові інтереси членів проєктної групи, їх професійний досвід викладацької діяльності (НД «Інноваційні ресторанні технології», НД «Наукові основи конструювання крафтової продукції», НД «Технологічні основи безпеки харчових продуктів», НД «Управління якістю та методи досліджень в ресторанному господарстві» тощо).
Інтереси МОН України, як стейкхолдера, враховуються в повному обсязі, що знаходить відображення у відповідності цілей і програмних результатів навчання Стандарту вищої освіти за спеціальністю 181 «Харчові технології» для другого (магістерського) рівня вищої освіти (наказ МОН від 22.10.2020 р., № 1295 зі змінами від 15.11.2021 р., № 1224).
Проєкт освітньої програми був обговорений на засіданні кафедри технологій в ресторанному господарстві, готельно-ресторанної справи та підприємництва (протокол № 12 від 20.05.2023 р.) та розміщений на сайті кафедри (https://technol.donnuet.edu.ua), пропозиції приймалися протягом місяця після розміщення проєкту ОП. Пропозиції від зовнішніх стейголдерів та громадськості не надійшли.
Пропонується надати проєкт ОП «Ресторанні технології» другого (магістерського) рівня вищої освіти для затвердження на Вченій Ради Університету.