Лекція для учнів 11-х класів «Оцінка ринку. Аналіз конкурентів. Конкурентні переваги»

18 березня 2024 року для учнів 11-х класів Криворізького ліцею №81 Криворізької міської ради д.е.н., професором Бочаровою Ю.Г. було проведено лекцію на тему «Оцінка ринку. Аналіз конкурентів. Конкурентні переваги».

Лекції проводяться в межах плану дій Центру європейської інтеграції, який створено в ДонНУЕТ відповідно до цілей та задач за грантовим проектом “Підвищення освітньої та наукової ролі ДонНУЕТ як внутрішньо переміщеного закладу вищої освіти у громаді Донецької області”.

Під час зустрічі зі школярами було обговорено:

• підходи до оцінки привабливості потенційного ринку стартапів;
  • підходи до оцінки потенційного об’єму ринку стартапів (ТАМ, SAM, SOM);
  • варіативність конкурентних переваг та їх вплив на рівень конкурентоспроможності стартапу;
  • особливості розвитку екосистем стартапів в світі (на основі Global Startup Ecosystem Index) з фокусом на особливості розвитку екосистем стартапів в Європі в цілому, ЄС зокрема;
  • особливості конкуренції на ринках ЄС (на основі показників рівня концентрації ринків ЄС, їх структурних характеристик за даними Євростату);
  • особливості розвитку стартапів в ЄС, їх конкурентні переваги (на основі European Startup Monitor) тощо.