Бібліотека Університету Туган-Барановського інформує: Матвій Номис

Цьогоріч з ініціативи Українського інституту національної пам’яті та відповідно до Постанови Верховної Ради України на державному рівні відзначається пам’ятна дата – 200 років з дня народження Матвія Номиса.

Матвій Номис (М. Номис, справжнє ім’я, по батькові і прізвище — Матвій Терентійович Симонов — український етнограф, фольклорист, письменник і педагог, укладач і видавець одного з найповніших і найавторитетніших зібрань-антології українського усного фольклору малих жанрів (прислів’я, приказки, загадки, стійкі мовні порівняння тощо).

Його збірки усної народної творчості мали важливе значення для становлення національної свідомості і самобутності українського народу, який на той час не мав державності і знаходився під владою імперій. І до сьогодні вона залишається визнаною скарбницею української народної творчості цього жанру.

Матвій Номис