Звернення народного депутата України Гришиної Ю.М.

НАРОДНИЙ ДЕПУТАТ УКРАЇНИ

Гришина Юлія Миколаївна

01008, м. Київ, вул. Грушевського, 5, +38 (044) 255-38-79, hryshyna-y@rada.gov.ua

_____________________________________________________________________________

                                                                                                                                                                                              Керівникам вищих

                                                                                                                                                                                              навчальних закладів України

 

                                                                                                            Шановні пані та панове!

 

В умовах сьогодення наша країна, як і весь світ, опинилась перед загрозами, пов’язаними з поширенням коронавірусної інфекції COVID-19. Статистичні дані щодо COVID-19 в Україні, досвід Китаю, Італії, Іспанії, Сполучених Штатів Америки та інших країн свідчать, що вірус і надалі поширюватиметься з надзвичайною швидкістю, забираючи життя тисяч громадян по всьому світу. Продовження Кабінетом Міністрів України карантину до 24 квітня 2020 р., запровадження режиму надзвичайної ситуації на території країни вказує на усвідомлення українською владою небезпеки COVID-19.

Як свідчить світовий досвід, поширення COVID-19 гостро поставило питання щодо недостатності місць в лікарнях для прийняття тяжкохворих, браку життєво необхідного обладнання для їх порятунку, та, найголовніше, медичного персоналу. В умовах боротьби за життя кожного хворого основне навантаження лягає на медичних працівників, яким доводиться працювати понаднормово в важких як фізично, так і психоемоційно умовах. Попри те, що основна увага зосереджується на боротьбі з COVID-19, щоденно до лікарень поступають хворі з інфарктами, інсультами, травмами, які потребують хірургічного втручання та постійного медичного нагляду.

Такі виклики, як ніколи, потребують активізації та об’єднання зусиль всіх громадських та державних інституцій, установ та організацій. Не повинні лишатись осторонь й заклади вищої освіти, які мають змогу зробити посильний внесок в запобігання COVID-19 та допомогу у порятунку хворих.

В першу чергу, допомога може бути надана шляхом придбання життєво необхідних апаратів штучної вентиляції легень, апаратів для нагнітання кисню, балонів кисню, кварцових ламп та їх передання лікарням. Навіть придбання 1 апарату штучної вентиляції легень кожним закладом вищої освіти зможе врятувати десятки життів наших громадян.

По-друге, це залучення студентів-волонтерів. Враховуючи, що під час пандемії допомоги потребує вразлива категорія населення, люди похилого віку, які повинні максимально обмежити контакти, а також не можуть виходити за ліками, продуктами за станом здоров’я, важливо створити волонтерський студентський рух. Студенти 3-5 курсів будь-якого закладу вищої освіти можуть залучатись як волонтери для підтримки соціально вразливої категорії громадян,  чим також суттєво будуть сприяти обмеженню поширення COVID-19.

Студентів-медиків старших курсів можна залучати на волонтерських засадах на допомогу сімейним лікарям, для догляду за пацієнтами у відділеннях лікарень, в яких не перебувають хворі на COVID-19.

Студенти-медики 3-х курсів можуть залучатись на волонтерських засадах після проходження відповідної підготовки до роботи в лікарнях, поліклініках (сестра медична, сестра медична поліклініки) під наглядом і керівництвом лікарів. З цією метою можливо розробити сертифіковані онлайн-курси та присвоїти студентам 3 курсів кваліфікацію сестри медичної, сестри медичної поліклініки, фельдшера. Це непросто для впровадження, але можливо.

Сформовані закладами вищої освіти списки студентів-волонтерів необхідно передати Міністерству освіти і науки України.

Слід відзначити, що в нас вже є приклад активної діяльності зі сторони закладів вищої освіти у сфері боротьби з COVID-19.

Національний університет «Одеська юридична академія» та Міжнародний гуманітарний університет, об’єднавши зусилля, створили Центр боротьби з епідеміями, протидії коронавірусу і захисту від пандемії COVID-19, а також Медичну клініку. Облаштовуються палати для надання екстреної медичної допомоги. До роботи залучаються провідні фахівці-викладачі, кандидати,

доктори медичних наук, які мають практичний досвід роботи. Університетами закуплено 2 сучасні апарати штучної вентиляції легень, апарат для нагнітання кисню, 10 балонів кисню, кварцові лампи, безконтактні термометри, 1000 літрів антисептичної рідини, 5 тисяч експрес-тестів для перевірки на COVID-19. Колектив Вищого об’єднаного професійно-технічного училища сфери послуг Національного університету «Одеська юридична академія» відшиває понад 200 масок в день, використовуючи матеріал, закуплений Університетом. Студенти 3-6 курсів Одеського медичного інституту МГУ виявили бажання надати волонтерську допомогу медичним установам м. Одеси.

Такі заходи дозволять суттєво підтримати місто в боротьбі з COVID-19.

COVID-19 – виклик всьому суспільству. Від кожного з нас залежить успішність боротьби з пандемією та мінімізація її наслідків.

Щоб не повторити трагічний досвід провідних країн світу, деякі з яких щоденно втрачають понад півтисячі громадян, закликаю всі заклади вищої освіти долучитись до вжиття заходів з протидії COVID-19, шляхом:

– придбання необхідного для лікарень обладнання;

– залучення медиків-студентів на волонтерських засадах на допомогу лікарням та поліклінікам;

– облаштування на базі ЗВО палат або великих приміщень для надання екстреної медичної допомоги;

– розроблення та проведення профільними закладами освіти у сфері підготовки медичних працівників онлайн-курсів з підготовки студентів-волонтерів до роботи в умовах поширення COVID-19;

– придбання матеріалів та організації пошиття захисних масок, костюмів для медичних працівників.

Якщо якась допомога потрібна від мене, звертайтеся! Завжди буду рада допомогти!

 

З повагою,

Голова підкомітету

з питань вищої освіти,

народний депутат України                                                                                                                                                           Ю.М. Гришина

 

СЕДО ВЕРХОВНОЇ РАДИ УКРАЇНИ                                                                                                                        Апарат Верховної Ради України

№ 428д9/9-2020/22296 від 01.04.2020

 

Підписувач: ГРИШИНА ЮЛІЯ МИКОЛАЇВНА

Сертифікат: 2B6C7DF9A3891DA10400000005780B00AE347401

Дійсний до: 31.03.2021 23:59:59

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

379 разів прочитано