Університет знає

Університет Туган-Барановського знає: Хрещення

19 січня відзначається Хрещення Господнє, що завершує цикл зимових різдвяних свят. Це церковне свято стоїть поряд із такими святами, як, наприклад, Різдво Христове і Вознесіння Господнє.

Традиції і звичаї Хрещення. Напередодні Хрещення, 18 січня, люди відзначали Водохресний святвечір. У цей день дотримувався піст. Найвідоміші традиції цього свята пов’язані з водохресними купаннями в ополонці. Для цього воду з ополонки святять, після чого вона, за деякими віруваннями, набуває лікувальних та чудодійних властивостей. За церковними канонами, купатися в ополонці можна тільки після освячення води, молитви і завчасного причастя.

Також в церквах з 19 січня протягом тижня святять воду всім бажаючим. Вважається, що така вода ніколи не зіпсується і залишиться питною.

Університет Туган-Барановського вітає всіх із світлим та чистим днем Хрещення! Бажаємо міцного здоров’я, витримки та холодного розуму. Зі святом!