ДонНУЕТ знає

Університет Туган-Барановського знає: День народження Тараса Григоровича Шевченка

9 березня виповнюється 207 років з дня народження Великого Кобзаря, генія українського народу — Тараса Шевченка.

Його поезію перекладено більш ніж ста мовами світу. Один із 300 кратерів Меркурія отримав ім’я Тараса Григоровича. Діаметр кратера Т. Г. Шевченко – 137 кілометрів.
1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Більшість — 1256, розташовані на території України, майже півтори сотні розмістились у 35 країнах. Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.
Український майстер Микола Сядристий створив найменшу у світі книжку “Кобзар”, розміром трохи більше половини квадратного міліметра. Це майже у 19 разів менше від найменшої японської книги. Сторінки настільки тонкі, що перегортати їх можна лише кінчиком загостреного волоска. Зшито книгу павутинкою, а обкладинка зроблена з пелюстки безсмертника.

Університет Туган-Барановського щороку проводить тематичні заходи, присвячені творчості та життю Великого українця. Цьогоріч у бібліотеці Університету діє виставка, присвячена митцю. А студентство Університету читає вірші. До літературних читань-2021 долучився студент Олександр Богун, студент ІІІ курсу, “Менеджмент”, який зачитав уроивок із сатиричної поеми “Сон”. Відео чекайте вже у наступному матеріалі!