Університет знає

Університет Туган-Барановського знає: День екскурсовода

НАШЕ ПРОФЕСІЙНЕ СВЯТО – ДЕНЬ ЕКСКУРСОВОДА! 

Щороку, 21 лютого, відзначають свято – День екскурсовода! Гіди й екскурсоводи – це своєрідні візитки того міста чи місця, де вони проводять екскурсію. Відомо, що свято було започатковане в 1990 році, ініціатором його заснування була Міжнародна федерація асоціацій екскурсоводів. У 70-х роках 20 століття вимоги до професіоналізму гідів підвищилися, і екскурсоводами стали називати тільки людей, що пройшли спеціальну підготовку.

В даний час екскурсоводів готують кілька вузів у країні, що мають спеціалізацію «Туризм». Підготовку спеціалістів даного профілю здійснює кафедра туризму та країнознавства Університету Туган-Барановського. Викладачі кафедри, на чолі з завідуючим – доктором економічних наук, професором Горіною Г.О., активно співпрацюють з туристичними підприємствами міста й України та навчальними закладами різного рівня.

Закохані у свою справу викладачі кафедри туризму та країнознавства ДонНУЕТ (Горіна Г.О., Богатирьова Г.А., Снігур К.В. та ін.) самі проводять екскурсії, займаються популяризацією цієї професії у навчальних закладах міста, проводять дослідження й публікують їх результати у відомих наукових виданнях. Стало гарною традицією запрошувати на зустріч зі студентами екскурсоводів міста, відвідувати виставки як місцевого, так і Всеукраїнського рівня, приймати участь у заходах до професійних свят. 

Своєю діяльністю вони підтверджують тезу про те, що гід-екскурсовод – це професіонал з туристичного та екскурсійного супроводу, який повинен уміти побудувати свою розповідь і показ об’єктів так, щоб не лише зацікавити, а й повідомити їм цікаві факти. 

У межах навчальних дисциплін кафедри (Організація екскурсійної діяльності, Організація туристичних подорожей та ін.) здобувачі вищої освіти отримують систему знань і навичок з теорії, методики та організації екскурсій. Викладачі кафедри ретельно готують своїх студентів до підготовки і проведення екскурсій, адже екскурсоводові необхідно проробляти велику попередню роботу: пошук архівних матеріалів, вивчення книг і статей з теми, збір цікавих фактів та ін. 

Випускники спеціальності 242 «Туризм» працюють в туристичних агентствах по всій Україні, мають статус кваліфікованого туристичного гіда (Головань Марія, Огур Володимир), є членами громадської спілки «Українська асоціація гідів». 

Колектив кафедри туризму та країнознавства ДонНУЕТ імені Михайла Туган-Барановського і студентство вітає усіх гідів та екскурсоводів з професійним святом, щиро зичить нових та цікавих маршрутів і вдячних туристів! 

Ми всіх екскурсоводів, гідів вітаємо, 

Досягти кар’єрних висот, за життя бажаємо, 

І нехай по життю весело крокують, 

Туристів знаннями хай дивують. 

400 разів прочитано