ДонНУЕТ вітає

Університет Туган-Барановського вітає з Днем хіміка

В Україні свято було встановлено «на підтримку ініціативи працівників хімічної та нафтохімічної промисловості» згідно з указом президента «Про День хіміка» від 7 травня 1994 року. ДЕНЬ ХІМІКА — свято, що об’єднує студентів, аспірантів, викладачів і науковців. Святкується ДЕНЬ ХІМІКА щорічно в останню неділю травня. Цьогоріч свято припадає на 30 травня.

В Університеті Туган-Барановського блок хімічних дисциплін вивчають студенти кафедри технологій в ресторанному господарстві, готельно-ресторанної справи та підприємництва. Це саме спеціальності «Харчові технології», «Готельно-ресторанна справа». Більш за все студентам цих освітніх програм подобається лабораторний практикум, на якому вони мають змогу проводити якісний аналіз харчових продуктів, встановлювати вміст вологи хліба та борошна, кислотність молока, лужність пряників тощо. Дослідження студенти проводять в сучасній хімічній лабораторії, в якій в наявності реактиви, прилади, посуд. Знання з хімічних дисциплін будуть у нагоді при вивченні таких освітніх компонент: «Теоретичні основи харчових технологій», «Харчові технології», «Методи контролю в галузі» тощо. Також студенти спеціальності «Харчові технології», «Готельно-ресторанна справа» приймають активну участь у Всеукраїнській олімпіаді з хімії. Серед них переможці I туру – Адамчук С., 2017 р.; Зюзь М., 2018 р.; Расчехмаров І.В., 2019р., Терновська Г., 2019 р.

ДЕНЬ ХІМІКА, звичайно, не саме популярне свято в Україні. Але можете повірити, що всі фахівці, що працюють в хімічній промисловості, вчені, які займаються дослідженнями в області хімії, студенти, аспіранти та викладачі хімії відзначають його дуже широко. Адже це професійне свято – чудова нагода нагадати всім, яку важливу роль в нашому житті відіграє така наука, як хімія. Дійсно, багато речей, якими ми користуємося практично кожен день, створені хіміками. Це і пральні порошки, і миючі засоби, і автомобільні масла, і косметика, і предмети гігієни, і ліки, і освіжувачі повітря, і багато, багато іншого. Навіть ті люди, які вважають, що побутова хімія шкідлива, без сумніву, теж час від часу їй користуються: інакше вони повинні були б ходити в брудному одязі і жити в будинках, повних бактерій! Якщо ж говорити про теоретичну хімію, то це – одна з найбільших і важливих областей природознавства, роль якої в розвитку науки складно переоцінити. Саме хімікам жінки вдячні за їх активну участь у створенні незвичайних і економічних пральних порошків, нових серій косметики і міцних колготок. Саме хімікам чоловіки вдячні за створення нових сортів автомобільних масел, нових тканин для спортивного одягу і взуття.