Університет Туган-Барановського інформує: звільнення Сєвєродонецька

Університет Туган-Барановського інформує: 22 липня 2014 року Сєвєродонецьк був звільнений від російських банд. А із 22 вересня місто стало тимчасовим адміністративним центром Луганської області.

У ці липневі дні 2014 року українські військові звільнили від російських окупантів Сєвєродонецьк, Лисичанськ та Рубіжне. Операція із визволення цих населених пунктів розпочалась 19 липня. Зранку 21-го Рубіжне було повністю звільнене та зачищене від бойовиків. У місті була відновлена законна українська влада.

22 липня українські війська почали штурмувати Сєвєродонецьк і вибили окупантів. Місто перебувало під окупацією сепаратистів з червня 2014 року. Операцію здійснювали бійці Криворізької бригади Національної гвардії України під керівництвом полковника Олександра Радієвського.

В той же день, 22 липня, була звільнена і Попасна. В наступні дні атакувальний тиск сил АТО на озброєних бойовиків продовжився. 22-24 липня активні бойові дії відбувались у Лисичанську.

23 липня полковник Олександр Радієвський загинув від кулі снайпера під час запеклого бою в Лисичанську. Тоді, намагаючись врятувати свого командира, також загинули командир батальйону Криворізької бригади нацгвардії підполковник Павло Сніцар і солдат Ігор Коцяр.

24 липня Лисичанськ було звільнено. Вже ввечері бійці батальйону спеціального призначення НГУ «Донбас» підняли український прапор над будівлею Лисичанської міської ради.