Університет Туган-Барановського інформує: Вознесіння

Університет Туган-Барановського інформує: Вознесіння

Вознесіння – свято, яке безпосередньо залежить від Великодня, випадає на 40-й день після Світлого неділі та завжди припадає на четвер. У 2021 році православний Великдень відзначають 2 травня, відповідно, Вознесіння Господнє дата – 10 червня 2021 року.

Вознесіння Христове — важливий день для всіх віруючих. Згідно з Євангелієм, Ісус Христос після свого воскресіння з мертвих понад місяць перебував на землі серед своїх учнів і пастви. А після закінчення цього терміну Спаситель зібрав апостолів у передмісті Єрусалима Віфанії на горі Елеон, благословив їх і у плоті вознісся на небо. Тоді ж до присутніх з’явилися два ангели та проголосили, що Христос через час так само знову прийде на землю видимим чином, щоб судити живих і мертвих. А поки Господь і після свого Вознесіння не залишить своїх учнів — хоч він і перестане бути їм в образі людини, незримо він як і раніше буде перебувати поруч з ними.

Університет Туган-Барановського знає: народні звичаї та прикмети в цей день.

У народі вважалося, що в цей день весна остаточно переходить в літо, стає по-справжньому спекотно, відцвітають сади. Як і багато інших православних свят, Вознесіння Господнє увібрало в себе побутові народні традиції і навіть давні язичницькі звичаї. Так, на свято водили хороводи на честь майбутнього хорошого врожаю, в деяких місцях влаштовували веселі гуляння.

На Вознесіння пекли пироги з начинкою з зеленої цибулі, а також особливі хлібні страви – “драбинки”, на яких обов’язково робили сім “перекладин”, що символізують ступені (за кількістю небес апокаліпсису). Ці коржі освячували в церкві та з частуванням відправлялися в гості до рідні.

Університет Туган-Барановського вітає всіх зі світлим днем!

71 разів прочитано