Університет Туган-Барановського інформує: Великдень

Університет Туган-Барановського інформує: 9 квітня католики відзначають Великдень.

Великдень – головне свято у церковному календарі, яке присвячене воскресінню Спасителя Ісуса Христа. Це свято є перехідним, адже залежить від місячного календаря: спостерігають за настанням повні після весняного рівнодення. Але незмінним є день Великодня – це завжди неділя.

Православна Пасха 2023 відзначається 16 квітня. У католиків Великдень у 2023 році відзначається на тиждень раніше – 9 квітня.

Католики і православні використовують різні Пасхалії (методики обчислення дати Пасхи). Одна з відмінностей полягає в тому, що православна церква для визначення дати Великодня використовує юліанський календар, а католики користуються григоріанським стилем. Іноді дати Великодня можуть збігатися.

Університет Туган-Барановського вітає всіх зі Світлим святом Великодня! Най у кожній сім’ї панує злагода і добробут, а в країні нарешті закінчиться війна.