Університет Туган-Барановського інформує: тиждень підтримки грудного вигодовування

Університет Туган-Барановського інформує: з 1 по 7 серпня проходить Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування, одночасно буде проведено і Всеукраїнський тиждень підтримки грудного вигодовування. Акція проводиться з метою популяризації та підтримки природного вигодовування дітей, для пожвавлення та відновлення втраченої традиції — годування дітей грудьми.

В 2021 році гасло Всесвітнього тижня підтримки грудного вигодовування звучить так: «Захист грудного вигодовування: спільна відповідальність».

Дата проведення була обрана невипадково, цього дня в 1990 р. була прийнята Декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Цю Декларацію підписали 32 країни та 10 агентств ЮНІСЕФ.

Проходить ця акція під егідою WABA – Міжнародного Союзу, що об’єднує організації та приватних осіб, які вірять у право матері на годування дитини грудьми та право дитини харчуватися материнським молоком. Ця організація присвячує свою роботу захисту, освіті та підтримці цих прав. WABA працює в тісному співробітництві з ЮНІСЕФ.

Всесвітня акція “Тижня підтримки грудного вигодовування” була задумана як один зі стратегічних методів популяризації та підтримки природного вигодовування дітей, для пожвавлення та відновлення, в умовах втраченої традиції – годувати діток грудьми.

В Україні підтримка грудного вигодовування була започаткована у 1995 році. З 2001 року розпочата сертифікація закладів охорони здоров’я на відповідність критеріям ВООЗ та ЮНІСЕФ «Лікарня, доброзичлива до дитини».

Метою Всесвітнього Тижня – 2021 є акцентування уваги громадськості на цінності грудного вигодовування та популяризація здорового способу життя.