Університет Туган-Барановського інформує: нові можливості в рамках програми Erasmus+

Відгук асистента кафедри іноземної філології, українознавства та соціально-правових дисциплін, аспірантки ІІІ року навчання кафедри педагогіки Криворізького державного педагогічного університету Герасименко Ольги Юріївни.

Навчання  в іншій країні та ще й під час пандемії? Здавалось нереальним… Однак, неймовірне стає можливим. Завдяки роботі проректора з наукової роботи Гаманюк В. А.  у галузі мобільності студентів та аспірантів, КДПУ  надає можливість для проведення наукових досліджень PhD в Університеті Гранади (Іспанія) в рамках програми Erasmus +. Університетське місто Гранада захоплює красою природи та дивує архітектурою. Кожна вуличка насичена історією  і гармонійно  співіснує з сучасністю. Кількість пам’ятків архітектури, розмаїття фонтанів у Гранаді заслуговують окремої уваги.  Доброзичливість, шановливість, ввічливість і одночасно безтурботність  гранадців дуже дивує.

Universidad de Granada. Перше, що впадає в око – міць та фундаментальність Гранадського університету. Збудовані у ХІV cт. перші корпуси університету захоплюють архітектурою, плануванням, оздобленням. Велич та могутність цих споруд гармонійно співіснує із затишним дизайном як екстер’єру, так й інтер’єру. Маленькі, відкриті внутрішні дворики майже всі оснащені дивовижними і неповторними водоспадами, надають відчуття спокою, гармонії та надихають.

Насправді, університет складається з 17 факультетів, багатьох кампусів та адміністративних корпусів. Так, у корпусі Complejo Administrativo Triunfo я зустрілася з Mario Pardo Segovia – найголовнішою людиною для студентів програми Erasmus+. Він працює у відділі міжнародних відносин, добре володіє англійською та відкритий до допомоги з будь-яких питань.

Зовсім в іншій частині міста розташовані нові факультети.

На факультеті психології я зустрілася з Ms. Francisca Serrano, професором університету. Francisca є моїм координатором та за сумісництвом науковим керівником. Francisca мене привітно зустріла, розповіла про свій напрям роботи, поцікавилася специфікою мого дисертаційного дослідження, допомогла корисними ресурсами та інформацією. Більше того, професор погодилася на спільне написання статті для наукового журналу Іспанії Psicología Educativa та допомогла отримати доступ до величезної бази бібліотеки університету.

Окремої уваги заслуговує Центр досліджень розуму, мозку та поведінки (CIMCYC). Це дослідницький центр з найсучаснішим обладнанням, в якому проводять та оформлюють свої дослідження аспіранти (PhD) з усіх куточків світу! Мій науковий керівник провела екскурсію лабораторіями центру й теж дала дозвіл на наукову роботу у стінах цієї неперевершеної споруди.

Наразі працюю над створенням статті разом із Francisca Serrano, вивчаю іспанську мову (оскільки англійською володіє 7-10% населення Гранади), працюю над дисертацією, вивчаючи іспанські джерела та матеріали та багато подорожую (фото з підписами додаю нижче)

Щаслива, що знаходжусь у цьому надзвичайному місті, яке надихає на працю, та, що оточена освіченими та цікавими людьми, які завжди відкриті до допомоги!