Університет Туган-Барановськог оінформує: коли святкують Різдво

Незалежно від того, святкуєте ви Різдво 25 грудня, чи 7 січня – всі святкують в один день, просто за різними календарями.
У 2022 році, під час повномасштабної війни в Україні, все більше громадян прагнуть дерусифікуватися, відроджуючи питомо українські традиції, які роками знищував тоталітарний радянський союз. Тож тепер всі хочуть з’єднатися в одному календарі, що і є символом Різдва. Через це прийняте рішення переходити на Новоюліанський календар, щоб 25 грудня справлялося разом з усім цивілізованим світом Різдво Христове.

Чи можна святкувати Різдво двічі?

Не існує помилки в датах у святкуванні Різдва. З 25 грудня до 6 січня – період зимових свят. 25 грудня це Різдво Христове, а 6 січня це Богоявлення, це хрещення Спасителя нашого Ісуса Христа. Колись ці два свята були об’єднані і святкувались в один день.

Зараз святкують Різдво із 6 на 7 січня, а за календарем початку минулого століття — із 24 на 25 грудня, як зараз святкують у Європі.

Так чи інакше, календарний перехід не має бути травматичним. Роками Україна жила під окупацією, роками знищувалась українська культура. Сьогодні ми боремось за справедливість і незалежність! Так чи інакше, різниця в датах святкування Різдва не має нас розділяти.

134 разів прочитано