Участь представників ДонНУЕТ у Днях України у місті Кошице

Викладачі, аспіранти та студенти ДонНУЕТ взяли активну участь у заходах в рамках програми «Дні України у місті Кошице», яка проводиться Словацько-Європейською культурною спілкою «FEMAN» за сприяння Уповноваженого мера міста Кошице з розвитку зв’язків і співпраці з Україною Едуарда Бураша. Так, у Словацько-українському форумі у панельній дискусії «Економічна безпека, співпраця між університетами та поточна ситуація в Україні» з доповіддю виступила д.е.н., доцент кафедри маркетингу, менеджменту та публічного адміністрування Іванова Наталя Сергіївна, доповідь якої викликала жвавий інтерес та обговорення у учасників форуму.

Делегація ДонНУЕТ відвідала Технічний університет в м. Кошице, під час екскурсії університетом викладачі та студенти ознайомилися с особливостями діяльності центру технологічних інновацій, бібліотекою, прототипним центром та науковим парком університету. Окрему зустріч було присвячено спілкуванню з адміністрацією економічного факультету Технічного університету на чолі з деканом Міхал Щолтес, під час якої були обговорені питання співпраці університетів в області освіти, обміну студентами, стажуванню викладачів та діяльності у рамках програми Erasmus+.

Співробітникам ДонНУЕТ було влаштовано прийом у Історичній ратуші м. Кошиці. На прийомі були присутні мер міста Ярослав Полачек, заступник мера Марцел Гіборга та уповноважений міста Кошице з питань розвитку транскордонної співпраці з Україною Едуард Бураш.

Насичена культурна програма з нагоди п’ятої річниці заходу «Дні України у місті Кошице» дозволила ознайомитися з культурою, історією та архітектурою міста.

Учасники делегації діляться своїми враженнями та отриманим професійним досвідом під час поїздки:

Горіна Ганна Олександрівна – завідувач кафедри туризму та країнознавства: «Позитивні враження залишило відвідування Технічного університету у місті Кошице, а саме найсучаснішої бібліотеки, наукового парку, центру інновацій тощо. Наявність однотипних освітніх програм відкриває можливості плідної освітньої співпраці між нашими університетами у сфері менеджменту, публічного управління, фінансів. Сподіваюсь на плідну співпрацю між ДонНУЕТ та Технічним університетом у м. Кошице у науковому та освітньому напрямку в рамках програми Erasmus+ та багаточисельних стипендіальних і грантових проектах!»

Богатирьова Галина Андріївнадоцент кафедри туризму та країнознавства: «Приїхавши до м. Кошице відразу потрапляєш в іншу епоху, адже тебе оточують споруди, скульптура й архітектура давніх часів, яка поєднує в собі сучасні тенденції й традиції минулих епох. Вражає співзвучність різних стилів, поєднання яких створює сильне враження й підкорює своєю неповторністю. Відчувається дихання інших епох, начебто ходять сучасні люди, транспорт, але враження зачарованості й казки не покидає. У такому оточенні різнопланових звуків і образів навчаються студенти майже з 40 країн світу. Всі ці складові створюють ефективне мотиваційне середовище для їх зростання й сприяють прояву креативності. Саме прагнення університетів до розвитку творчого потенціалу студентів заслуговує на увагу: стимулювання інноваційних ідей, саморозвиток особистості, вияв потенціалу кожного стало вже давно пріоритетом словацької вищої освіти».

Барабанова Валентина Віталіївна доцент кафедри маркетингу, менеджменту та публічного адміністрування: «Сучасне, комфортне, європейське  місто для життя, дозвілля, відпочинку.  Місто Кошице має загадкове середньовікове обличчя. Багато щасливих, доброзичливих  людей, які відкриті до спілкування. Отримала багато позитивних емоцій та вражень від подорожу до міста Кошице».

Снігур Катерина Володимирівна – аспірант, асистент кафедри туризму та країнознавства: «Поїздка до м. Кошице просто перевершила всі мої очікування. Місто прекрасно поєднує в собі сучасність та культурні надбання, а в доповненні з привітним населенням робить відвідини незабутніми. Дякуючи організаторам, зі словацької та української сторін, заплановані до «Днів України в Словаччині» заходи пройшли на високому рівні, інформативно та багатообіцяюче для представників ДонНУЕТ».

Янковський Валерій Андрійовичасистент кафедри фінансів та банківської справи: «Це була моя перша поїздка закордон. Місто Кошице запам’ятався мені чудовим, яскравим, мальовничим містом з дуже добрими, цікавими мешканцями. Я отримав багато яскравих та пам’ятних моментів на усе життя. Дякую рідному університету, друзям і колегам за таку казкову подорож та чудово проведений час разом. Обов’язково планую ще приїхати у Словаччину та у місто Кошице насамперед разом зі своїми близькими людьми. До зустрічі, Кошице!».

Яковенко Юрій В’ячеславовичасистент кафедри економіки та міжнародних економічних відносин: «Словаччина залишила по собі багато  позитивних вражень та емоцій. Для мене це був перший досвід участі у форумі подібного рівня. Особливо цікавим і цінним для мене було почути бачення мерів європейських міст щодо впровадження та розвитку інноваційних технологій у власних містах. Достатньо інформативною та пам’ятною була екскурсія до технічного університету в Кошиці. Підсумовуючи усе, особисто для себе я переконався, що Україна дійсно варта і має бути частиною великої сім’ї Європейського Союзу».

0 replies