У ДонНУЕТ пройшов тренінг з підвищення кваліфікації «Модель досконалості EFQM та її застосування для удосконалення діяльності університетів»

26-27 лютого 2019 р. на базі Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського відбувся дводенний тренінг «Модель досконалості EFQM та її застосування для удосконалення діяльності університетів» для керівної ланки та співробітників Університету. Метою підвищення кваліфікації було ознайомлення з особливостями застосування моделі досконалості EFQM у  діяльності університетів, набуття навичок та вмінь з системи управління закладу вищої освіти.

Більше 40 осіб прослухали натхненний виступ Тараса Петровича Калити – члена правління Української асоціації досконалості та якості (УАДЯ), директора ТОВ «КПЯ «Системи» (провідна консалтингова і навчальна організація УАДЯ), дійсного члена Міжнародної гільдії професіоналів якості, сертифікованого експерта з досконалості EFQM (Європейського фонду управління якістю).

Модель досконалості Європейського фонду управління якістю – це практичний інструмент, який допомагає організаціям встановити цілісну систему управління, вимірюючи, де саме вони знаходяться на шляху до Ділової Досконалості, допомагаючи їм зрозуміти прогалини в діяльності, і потім, стимулюючи необхідні рішення для досягнення успіху. Т.П. Калита у своєму виступі окремо висвітлив кожен компонент цієї моделі через критерії можливостей та результатів. Такий підхід дозволяє створити дійсно об’ємну і детальну 3D-модель ідеальної організації, яка може слугувати компасом для тих, хто прагне досконалості. На відміну від ISO 9000, орієнтованих тільки на задоволення потреб споживачів, EFQM передбачає також задоволення потреб персоналу, суспільства в цілому, власників і постачальників.

Фундаментальними концепціями, на яких ґрунтується філософія моделі, є:

• Лідерство через бачення, натхнення та чесність;
  • Адаптивне управління;
  • Використання творчості та інновацій;
  • Додавання цінності для споживачів;
  • Досягнення успіху через таланти людей;
  • Побудова сталого майбутнього;
  • Розвиток організаційних можливостей;
  • Стале досягнення видатних результатів.

За результатами зустрічі ДонНУЕТ отримав Свідоцтво членства у Громадській організаії Українська асоціація досконалості та якості.

Презентація моделі досконалості:  document Модель EFQM 2013 (710 KB)

0 replies