У ДонНУЕТ пройшла відкрита лекція на тему «Технологія макаронного виробництва: проблеми та перспективи»

12 лютого 2019 року доцент кафедри технології в ресторанному господарстві та готельної і ресторанної справи, кандидат технічних наук Слащева Аліна Вячеславівна провела відкрите лекційне заняття у академічних групах ТРГ-16, ТРГ-17с з дисципліни «Харчові технології» на тему «Технологія макаронного виробництва: проблеми та перспективи».

Лекція була присвячена проблематиці сучасного макаронного виробництва в Україні та світі. Було розглянуто класифікації макаронних виробів, які існують в Україні та за кордоном, а також їх сучасний асортимент. Проаналізовано види основної та допоміжної сировини у макаронному виробництві, особливості їх підготовки, сучасні види функціональних макаронних виробів, способи збагачення виробів із пшеничного та рисового борошна, особливості використання основної нетрадиційної сировини, як-то: рисового, житнього, кукурудзяного, гречаного борошна, білкових та мінеральних добавок. Досліджено технологічні схеми та основні параметри макаронного виробництва: традиційну, з рисового борошна, лапші швидкого приготування. Визначено основні показники якості макаронних виробів згідно із діючим ДСТУ. Матеріал відкритої лекції має чітко сформульований зв’язок з практичними прикладами в області харчових технологій, що забезпечує міцне формування професійних знань студентів  за спеціальністю 181 «Харчові технології». Викладач добре володів зворотнім зв’язком з аудиторією, в результаті якого студенти приймали активну участь в обговоренні досліджуваних питань.

Завданням відкритої лекції були: публічна демонстрація власного досвіду викладача, визначення ефективності лекційної майстерності, передача власного досвіду колегам.

На відкритій лекції були присутні: завідувач кафедри технології в ресторанному господарстві та готельної і ресторанної справи, доцент, к.т.н. Р.П. Никифоров та доценти кафедри, к.т.н. Ю.А. Горяйнова, С.Ю. Попова, асистент О.О. Пусікова.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Залишити відповідь

354 разів прочитано