Студенти ДонНУЕТ взяли участь у ІІ засіданні Ради органів студентського самоврядування переміщених ЗВО

Представники студентського самоврядування Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського Степан Ткачов та Ярослав Назаренко взяли участь у ІІ засіданні Ради органів студентського самоврядування переміщених закладів вищої освіти, котре проходило 22-24 березня 2019 року у м. Київ (Пуща Водиця).

Основною метою Ради органів студентського самоврядування переміщених ЗВО є координація діяльності органів студентського самоврядування закладів вищої освіти, які тимчасово переміщені з зони проведення антитерористичної операції, з питань організації їх функціонування, освітньої і наукової діяльності, гуманітарної та соціальної складової навчального та виховного процесу, захисту прав і свобод й задоволення інтересів студентів.

Перший день для студентів розпочався з екскурсії до Верховної ради України, на якій студенти ознайомилися з історією будівлі, побували на ложі балкону, де могли спостерігати роботу народних обранців під час «Години запитань до Уряду».

Після екскурсії для студентів виступила з лекцією на тему «Проблематика в середовищі ОСС: сила знань та досвіду» спікер Анастасія Козак, на якій розповіла про досвід взаємодії органів студентського самоврядування з адміністрацією закладу вищої освіти, про секрети співпраці з органами місцевого самоврядування при втіленні певних культурних та освітніх проектів та яким чином можна отримати фінансування на ці проекти. У рамках лекції Анастасія презентувала «Методичний посібник для керівників ОСС», який напрацювала команда авторського колективу студентів самоврядування, у якому розкрито питання правового поля діяльності ОСС, організація роботи ОСС, вектори співробітництва ОСС з профспілкою, громадськими організаціями, ресурсна база діяльності ОСС (джерела фінансування, методика формування кошторису, фандрейзинг: зовнішнє залучення, написання грантових заявок) та додатки, які будуть корисні представникам ОСС у роботі. Всі представники ОСС пЗВО отримали електронну версію даного посібника, який допоможе їм організувати роботу ОСС у себе на більш високому рівні.

Після цього зі студентами розпочали працювати тренери Віктор Артеменко та Дмитро Тіщенко провели тренінг з тімбілдінгу та напрацювали разом зі студентами місію та бачення Ради ОСС пЗВО. Також було оголошено в цей день для представників ОСС про вибори у керівний склад Ради. По закінченню першого дня студенти організували перегляд фільму.

Другий день розпочався для представників ОСС з визначення цільової аудиторії Ради, продукти для цільової аудиторії, які може запропонувати Рада, як орган. Напрацювали операційний план Ради та сформували комітети, визначили спільний план. Наступною частиною роботи протягом дня було обговорено, яким чином Рада матиме змогу залучати ресурси. Було заслухано успішні кейси діяльності ОСС пЗВО, яким чином організована у них структура Студентської ради та які проекти вони реалізовували протягом 2018 року та мають у планах реалізувати у 2019 році. Розпочалася агітаційна кампанія та ознайомлення з програмами кандидатів, які планують бути у керівному складі Ради.

Третій день роботи розпочався з обговорення індикаторів успішності та ризики, які можуть завадити реалізувати певні ідеї та проекти, обговорення Положення про Раду органів студентського самоврядування переміщених закладів вищої освіти та його прийняття в цілому за основу з подальшими техніко-юридичними правками, якими буде займатися редакційна колегія, яку визначили представники Ради ОСС пЗВО. Після обіду учасники сформували виборчу комісію, у складі 3-х осіб, які забезпечили організацію та підготовку процедури таємного голосування виборів керівних органів Ради ОСС пЗВО (Голова, заступник, секретар).

Вибори відбулися після невеличкої перерви, яка була необхідна для підготовки бюлетенів, списків та урни для голосування. Після підрахунку голосів виборча комісія оголосила їх результати, отже: Головою Ради ОСС пЗВО обрано Какауліну Ганну – студентку Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля, заступником обрано Петрученко Юлію – студентку Таврійського національного університету імені В.І.Вернадського та секретарем призначено за поданням Голови Ради Посашеву Дар’ю – студентку Таврійського національного університету імені В.І. Вернадського.

Після оголошення результатів пролунали виступи обраних студентів до керівного складу Ради та подякували всім представникам ОСС пЗВО, які за них віддали свій голос. Бажаємо новому керівному складу Ради ОСС пЗВО розвитку сформованого органу та подальшого розвитку, успішної плідної діяльності на благо органів студентського самоврядування переміщених закладів вищої освіти.

Даний проект став можливим за фінансової підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні.

0 replies