Партнерство в туристичній галузі
Сьогодні туризм виступає однією з високодохідних галузей господарювання, яка в сучасних умовах глобалізації безперервно та динамічно розвивається, сприяючи вирішенню цілого комплексу життєво важливих соціально-економічних проблем. Туризм – одна з небагатьох галузей, яка розвивається швидкими темпами. Не є виключенням і місто Кривий Ріг.
Нещодавно відбулася зустріч студентів Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського з представниками туристичного клубу «Командор». Налагодження партнерських стосунків представників туристичних організацій міста з майбутніми фахівцями у сфері туризму є важливою складовою дослідження туристського потенціалу територій, організаційних засад та особливостей функціонування туристичних кластерів, підвищенні ефективності їх діяльності.
На зустрічі були присутні інструктори клубу: Березовський Анатолій Анатолійович, доктор геологічних наук, професор, декан факультету геології мінералогії Криворізького національного університету; Коцюруба Валерій Віталійович, орнітолог, доцент кафедри біології Криворізького державного педагогічного університету; Водолазький Олександр, фотограф Товариства Творчих фотографів Кривбасу; керівник туристичного клубу Командор екскурсовод і гід ВАГ Григорій Курочкін.
Пріоритетним напрямом діяльності Клубу «Командор» є науковий туризм, який передбачає участь у реальних наукових проектах і експедиціях. На сьогодні пріоритетними напрямами роботи клубу є: орнітологія – розроблено і проведено 17 екскурсій-тренінгів у різноманітних локаціях в рамках експедиції «Птахи України» та при підтримці «Криворізького відділення Товариства охорони та вивчення птахів».
Під час проведення орнітологічних екскурсій-тренінгів учасники спостерігають за птахами та іншими тваринами в одному з об’єктів Криворіжжя. Мальовничі ландшафти, дотик до давнього минулого Криворіжжя, цікаві спостереження чекають на учасників екскурсій. У ході спостережень можуть бути відмічені крижень, водяна курочка, фазан, сапсан, вухата сова, припутень, крук, грак, сорока, сіра ворона, сойка, кропивник (волове очко), співочий та чорні дрозди, сива жовна, сирійський дятел, довгохвоста та вусата синиці, велика та блакитна синиці, польовий горобець, зеленяк, щиглик, коноплянка, костогриз та інші види птахів. Для шанувальників фотографії – мальовничі ландшафти, рідкісні кадри рослин і тварин, пам’ятки криворізької старовини.
Палеонтологія – розроблена екскурсія-тренінг «Палеоген півдня Кривбасу» під керівництвом професора Березовського А. А.
Мінералогія – в рамках експедиції «Мінеральні пігменти Кривбасу» підготовлені дві наукові екскурсії з відбором проб мінералів, підготовки мінеральних барвників.
Керівник туристичного клубу «Командор» Григорій Курочкін упевнений, що криворіжцям надзвичайно цікавим буде науковий туризм. Ми повністю погоджуємося з ним!!!
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!