ОПИТУВАННЯ АСПІРАНТІВ ЩОДО ВІДПОВІДНОСТІ МЕТОДІВ НАВЧАННЯ І ВИКЛАДАННЯ ПРИНЦИПАМ АКАДЕМІЧНОЇ СВОБОДИ

У березні-квітні 2021 р. було проведено анонімне опитування аспірантів ОНП Економіка щодо відповідності методів навчання і викладання принципам академічної свободи.

За результатами опитування установлено, що 100% аспірантів  ОНП Економіка, які взяли участь у опитуванні, вважають, що академічна свобода знаходить прояв у трьох свободах: свободі викладання, свободі проведення досліджень, свободі навчання.

Аспіранти  ОНП Економіка, які взяли участь у опитуванні, вважають, що під час вивчення навчальних дисциплін вони мають змогу обговорювати теми, які відповідають цільовим завданням навчальних дисциплін, але є соціально, політично або етично контраверсійними (суперечливими, неоднозначними).

100% аспірантів, які взяли участь у опитуванні, стверджують, що:

• викладачі під час викладання навчальної дисциплін активно використовують методи дискусії;
  • викладачі під час проведення занять заохочують їх до дослідницької діяльності;
  • надають їм право вільно обирати теми для досліджень, виконання індивідуальних завдань тощо;
  • Університет надає їм можливість оприлюднення результатів власної дослідницької діяльності.

75% аспірантів, які взяли участь у опитуванні, стверджують, що:

• викладачі не заважають їм висловлювати власні думки під час обговорення контраверсійних тем;
  • Університет надає їм інформацію щодо можливості участі у проектних та грантових програмах;
  • Університет сприяє їх участі у всеукраїнських та міжнародних конференціях.