«ДЕНЬ УНІВЕРСИТЕТУ» У ШКОЛІ № 115
У рамках подальшого підтримання інтересу школярів до здобуття вищої економічної освіти, у форматі «День Університету» нещодавно відбулася зустріч учнів 11 класу загальноосвітньої середньої школи № 115 з науково-педагогічними працівниками кафедри обліку та аудиту Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського.
Причому викладачі завітали безпосередньо до учнів, аби в стінах їхнього рідного навчального закладу розповісти про вигоди здобуття вищої освіти у престижному університеті, й тим самим примусити їх замислитись про своє подальше професійне майбутнє. Задля цього в.о. завідувача кафедри обліку та аудиту, к.е.н., доцент Марина Шендригоренко та к.е.н., доцент Любов Шевченко провели лекційне заняття на тему: «Білл Гейтс починав з обліку».
Учні з цікавістю ознайомилися з біографією Вільяма Генрі Гейтса III ‒ американського бізнесмена, інвестора, філантропа і засновника корпорації Microsoft, співголови Фонду Білла і Мелінди Гейтс. Старшокласники також дізналися про нинішню структуру корпорації Microsoft, про історію її створення, а також про діючий порядок організації обліку господарських операцій у компанії. На зустрічі зі школярами було наголошено, що принцип роботи, якого повсякчас дотримуються керівники успішних компаній, корпорацій та концернів ‒ це забезпечення ефективної системи бухгалтерського обліку результатів діяльності. При цьому мінімальні витрати мають приносити компанії максимальні доходи.
Зазначалося, що нині бухгалтер ‒ це одна із найбільш поширених професій у світі. Водночас головний бухгалтер ‒ це друга людина після керівника з прийняття усіх управлінських рішень, що стосуються фінансово-господарської діяльності компанії, оскільки саме він разом із керівником ставить свій підпис на всіх фінансових документах. А це не тільки відповідальність, а й значний авторитет як серед підлеглих, так і колег.
Лектори на практичних прикладах підтвердили, що зараз багато керівників солідних та відомих фірм зацікавлені у підготовці бухгалтерського персоналу, тому не економлять на навчанні висококваліфікованих бухгалтерів навіть за рахунок коштів фірми. А знання ‒ це специфічна субстанція, яка не може бути відокремлена від людини. Тому, якщо людина має бажання вчитися, отримані нові знання завжди залишаться з нею, де б вона не працювала.
В.о. завідувача кафедри обліку та аудиту М. Шендригоренко наголосила, що в роботі бухгалтерів є безліч плюсів. Зокрема:
- Авторитет у колективі та серед колег.
- Порівняно висока оплата праці.
- Можливість підвищувати кваліфікацію та заробляти набутими знаннями і навичками.
- Стабільність.
- Можливість працювати на себе.
Усвідомлюючи значущість цієї вкрай важливої професії, Донецький національний університет економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського надає можливість майбутнім абітурієнтам ознайомитися з її перевагами як шляхом проведення подібних зустрічей чи «Днів відкритих дверей» в університеті, так і постійним інформуванням на своєму офіційному сайті http://donnuet.edu.ua/.
У результаті проведеної зустрічі старшокласники 115-ї школи отримали вичерпні відповіді на всі свої запитання, а також чіткий напрям у своєму профорієнтаційному виборі.
До нових зустрічей!
Leave a Reply
Want to join the discussion?Feel free to contribute!