Бібліотека Університету Туган-Барановського інформує: 240-річчя Василя Каразіна

В бібліотеці Університету Туган-Барановського відбулась презентація, присвячена 240-річчю з дня народження видатного вченого, винахідника, громадського діяча, просвітителя та педагога Василя Назаровича Каразіна, який також є засновником перших початкових шкіл для кріпаків на Харківщині, автором численних праць з хімії, астрономії, селекції.

Ще 200 років тому великий вчений замислювався над питанням подолання голоду на Землі шляхом (переведення) атмосферного азоту в нітрогенвмісні сполуки, які можуть засвоюватись рослинами безпосередньо або через попередні хімічні перетворення, здійснив історично першу спробу синтезу алмазу, запропонував одержувати з деревини цукристі речовини кислотним гідролізом, вказав на необхідність улаштування широкої мережі метеорологічних станцій для систематичних спостережень за погодою і її прогнозування і ще зробив багато винаходів, які стали в нагоді людству.

Захід підготували і провели Омельченко Олександр Володимирович, завідувач кафедри загальноінженерних дисциплін та обладнання та бібліотекар Мачульська Марина Іванівна. На презентації були присутні студенти груп ГМБ-22М та ГМБ-20.

до 240-річчя від дня народження Василя Назаровича Каразіна