«Потрібно мати не тільки ідеї, а й бажання для їх реалізації», – Никифоров Радіон Петрович
Університет Туган-Барановського святкує 100-річний ювілей! У рамках проєкту «ДонНУЕТ в обличчях» ми проводимо серію інтерв’ю з людьми, які пов’язані з життям ДонНУЕТ.
Героєм сьогоднішнього випуску є Никифоров Радіон Петрович, який закінчив Університет у 2003 році, а сьогодні він – перший проректор Університету Туган-Барановського. Як складався шлях від студента до проректора, читайте у матеріалі!
- Чому вирішили пов’язати своє життя з науковою діяльністю саме у ДонНУЕТ?
Навчався в Університеті за спеціальністю «Технологія харчування». Працювати в ДонНУЕТ почав не одразу після закінчення навчання. Я пішов на виробництво, зрозумів, що у діяльності закладів ресторанного господарства є багато проблемних питань, що потребують пошуку рішень. Зрозумів, що маю сили та ідеї для вирішення багатьох питань, тому і вирішив займатися науковою діяльністю для розвитку ресторанного господарства.
- Чим Ви любите займатися у вільний час? Розкажіть про Ваше хобі чи улюблену справу?
Вільного часу небагато. Але коли є можливість, займаюся тим, що мені до душі: спорт і фотографія.
- Як давно займаєтесь фотографією?
З перемінним успіхом, років з десяти😊 У юності було цікаво. Потім пауза. Пізніше купив фотокамеру і стала цікава вже цифрова фотографія.
- Чи змінилося Ваше коло інтересів з часів студентської лави? Наскільки кардинально?
Інтереси, які я маю, вони постійно змінюються, постійно розвиваються. Тому що, фотографія – це не просто хобі було. Це необхідна професійна навичка. Адже закладам ресторанного господарства постійно потрібна візуалізація своєї діяльності, своєї продукції, меню та інших моментів у роботі, аби заохотити ще більше споживачів. Тому, це була цікава сторінка розвитку, з точки зору професійної діяльності.
Усі види діяльності вони виходять з того, чим я займаюсь сьогодні. Наприклад, під час наукових досліджень харчової продукції ставали питання, щодо тваринництва, рослинництва. Відтак, у всьому цьому доводилось розбиратися, і деякі з цих моментів стали у майбутньому частиною хобі.
- Чи відрізняється Ваше студентське життя від життя сучасного студента?
Старіння інформації зараз прискорилось, в деяких галузях, воно є майже миттєвим, інформація можє змінювати щомісяця. Доступ до інформації сьогодні такий великий, що всі джерела осягнути майже неможливо. У наші часи було зовсім по-іншому. Були якісь центральні бібліотеки. Електронні бібліотеки тільки починали свій розвиток. Для нас електронна бібліотека – це була максимум дискета 3.5 та компакт-диск. На сьогоднішній момент у молоді є все, що може дати світ – весь той досвід, який було накопичено. Цим потрібно вміти правильно скористатися.
- Поділіться з нами Вашою незабутньою історією з часів студентства :-) Можливо курйоз на парі, емоції під час першого іспиту чи захист дисертації? ;-)
Усі яскраві спогади, які можна згадати – це спогади, або з практики, коли виїжджали студентами, або з лабораторних робіт, на початкових курсах. Ми тоді ще тільки опановували кулінарію, деякі моменти у приготуванні страв, у підходах. Ці спогади є настільки курйозними, що можуть стати казками 😊 Цікавило все: культурна і громадська діяльність, студентські змагання. Всі ці спогади – це яскрава частина студентського життя!
- Якщо Ваше життя склалося б інакше, Ви уявляєте себе в іншій сфері?
Моя діяльність до останнього часу була дуальною, 50% на 50%. Це і освіта , і виробництво. Розвиток ішов паралельно, у співставних пропорціях. Тому мені важко сказати, як могла би скластися моя доля, чи інша частина життя … якби у ній не було наукової діяльності, або виробничої. Тому, мабуть ні.
- Оскільки Ви пройшли всі кола студентського життя в Університеті, ми б хотіли, (з огляду на Ваш досвід), аби Ви поділилися лайфхаком чи корисною порадою для студентів нашого Університету :-)
Останнім часом студентське життя все більше стає діджиталізованим. Тобто, частка спілкування, частка взаємодії між студентами, вона стає все менше і менше. Їх спілкування більшою мірою набуває електронних вимірів. Хочу сказати, студентське життя – воно одне. Студентське життя настільки яскраве, і його треба прожити повною мірою. Як кажуть, що не дуже гарний той студент, що крім навчання не розвивається в інших сферах. За час навчання в університеті потрібно рівнозначно приділяти увагу як і навчанню, так і культурному, громадському, спортивному направленням. Зараз дуже активно діє громадська і волонтерська діяльність. Я би радив студентам долучатися, бути активними. Долучатися до організацій та асоціацій студентів, студентського самоврядування – за цим сила!
У цих об’єднань є можливості для самореалізації. Тому що такі ідеї, які виникають сьогодні у молоді – це ідеї іншого покоління. В нашого покоління були інші ідеї та плани. Зараз все прискорюється. Тому потрібно мати не тільки ідеї, а й бажання для їх реалізації. Я бажаю всім самореалізуватися, у всіх царинах, які можливо охопити у студентські роки.
- Привітаєте рідний ДонНУЕТ з Днем Народження?
Рідному Університету, Торговому, я хочу побажати великих звершень! Хочу побажати, незважаючи на різні перепони, що виникали на кожному з етапів розвитку, розвиватися тими темпами, на які наш заклад вищої освіти здатен! І мати на наступну ювілейну дату, наприклад, 150 років, авторитет та досягнення, що будуть зіставні з найкращими закладами освіти у світі!
Наш Університет за роки розвитку має великі досягнення і на сьогодні, можна сказати, що це «Сучасний Університет, перевірений століттям!» Тому надбання наших попередників, наші вміння та реалізація, здібності майбутніх студентів – це все є підґрунтям для розвитку дійсно передового закладу вищої освіти!