Університет Туган-Барановського інформує: онлайн-лекція від Ukraine Global Faculty

Шановні викладачі, аспіранти, студенти!

Пропонуємо зареєструватися на онлайн лекцію наукової співробітниці Медичного коледжу Бейлора та Університету Райса (США), яка увійшла до рейтингу “Новатори до 35 років” MIT Technology Review, Olga Dudchenko «How to turn a human into a fly».

Дата та час: 14 березня о 19:00.

Короткий опис до лекції:

Генетична інформація людської клітини, її геном щільно складена в 23 пари хромосом, які займають 2 метри ДНК і які поміщаються у крихітну клітинну структуру, клітинне ядро, розміром лише кілька мікрометрів. Як хромосоми складаються, щоб поміститися всередину ядер, і чи відрізняється упаковка хромосом у людей від інших видів? Зареєструйтеся на лекцію та дізнайтеся!Лінк на реєстрацію: http://surl.li/rfhmc

Olga Dudchenko – є розробницею низки широко використовуваних інструментів для збирання геномів, включаючи 3D-DNA, що є автоматизованим конвеєром для використання високомолекулярних даних для збирання генетичних даних, та Juicebox Assembly Tools, системи для візуального дослідження високомолекулярних даних, яка надає інтерфейс «знайди і клікни» для використання теплових карт високомолекулярних даних, що допомогають виявити та виправити помилки під час складання геномів. Вона є співзасновницею DNA Zoo (www.dnazoo.org).

У 2019 році MIT Technology Review відзначив її серед “Інноваторів до 35 років”. Сучасні апарати для секвенування генів працюють дуже швидко, зчитуючи ДНК арахісу, баклажана чи броненосця за два дні. Але те, що вони повертають, – це мільярди дезорганізованих фрагментів ДНК-коду. Вона допомогла зробити наступний крок – зібрати ці фрагменти у правильному порядку, щоб виявити справжній геном – швидше і дешевше.

Вона використовує Hi-C – метод, розроблений для вивчення того, як складаються хромосоми, та який показує, які фрагменти ДНК лежать фізично близько один до одного. У поєднанні з методами та  алгоритмами розробленими нею, це дозволяє легко збирати геноми.

Наприкінці 2018 року вона та її колеги поділилися першими результатами ДНК-зоопарку, зокрема наскрізними хромосомними послідовностями для понад 50 видів, включаючи гепарда, червону панду та бразильського дикобраза. У світі, де зростає кількість вимираючих видів, ДНК-код цих видів може одного дня стати єдиним, що від них залишиться.

Попереду науковців чекає наступне завдання: описати геном кожного виду на Землі. ДНК-зоопарк (де її називають “головним зоокіпером”) щотижня публікує нові дані щодо результатів досліджень у цій сфері. “Здатність приймати обґрунтовані рішення може бути вирішальним фактором між виживанням і вимиранням виду”, – каже спікерка.

 

Телеграм канал Ukraine Global Faculty – https://t.me/UkraineGlobalFaculty та FB сторінка – https://www.facebook.com/profile.php?id=100087972537514. Приєднуйтесь!

9 разів прочитано