20 листопада 2018 року у Донецькому національному університеті економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського вшанували пам’ять загиблих під час голодомору 1932-1933 років. Вшанувуючи пам’ять невинних жертв репресій, студенти та викладачі університету провели виставу-п’єсу за мотивами повісті «Голодомор» українського письменника Євгена Гуцало.

Ведучими зустрічі були студент Навчально-наукового інституту економіки та підприємництва Ярослав Назаренко та студентка Навчально-наукового інституту управління та адміністрування Олена Фролова. Вони розповіли історію започаткування Дня пам’яті жертв голоморів, нагадали страшну статистику загиблих, акцентували увагу присутніх на тому, що голод тих часів був свідомо спланований та штучно сворений.

Художня правда про Голодомор почасти замінила історію, котра писалася і переписувалася. Повість «Голодомор» українського письменника Євгена Гуцало розповідає про ті трагічні сторінки історії Українського Народу. Такі твори треба читати. Їх неможливо переповісти. Енергетика болю, що міститься в них, є тими цілющими ліками, які виліковують душі від байдужості, безпам’ятства і забуття. Цілющими ліками слів.

Акторами, які зіграли ролі у постановці, стали Олена Валеріївна Булгакова, доцент кафедри маркетингу, менеджменту та публічного адміністрування,  Олександр Богун та Юлія Колбасова, студенти Навчально-наукового інституту економіки та підприємництва.

На завершення Юлія Колбасова, яка є постійною учасницею всіх тематичних заходів університету вже п’ятий рік поспіль, душевно виконала пісню «Свеча», яка торкнулася сердець усіх присутніх.

Захід відвідали студенти та науково-педагогічний склад університету. Гості заходу приєдналися до хвилини мовчання, адже вшанувати пам’ ять невинних жертв – це той мінімум, який ми, сучасні українці, маємо зробити не стільки для мільйонів загиблих, а скоріше, задля наших дітей, які повинні завжди пам’ ятати про ті страшні часи й робити все, щоб подібне ніколи не повторилося.