День філософії, який проводиться щорічно кожного третього четверга листопада відповідно до пропозиції ЮНЕСКО, покликаний залучити всіх бажаючих до, якщо не вирішення, то розгляду й розмірковування над актуальними питаннями сучасності.

Головна мета – зробити філософію ближчою кожному: академіку, студенту та широкій аудиторії, усім, хто цікавиться такою діяльностю, яка відкриває нові можливості та простори для філософських розмислів, критичного мислення та дискусії. За ініціативи викладача кафедри гуманітарних і правових дисциплін О.В. Гігіна 15 листопада поточного року в університеті було проведено театралізовану вікторину “Філософія в повсякденності” з елементами гумору, нетрадиційним підходом до звичних ситуацій. Особливо слід відмітити інтерактивні завдання, в яких взяли участь студенти та викладачі університету.

Задача вікторини в тому, щоб знайти спільну платформу обговорення глобальних соціо-культурних перетворень, що відбуваються в наш час, долучити студентів до філософської спадщини, привідкрити сферу повсякденного мислення для нових ідей і стимулювати публічні дебати щодо викликів, які встають перед соціумом сьогодні. Сподіваємося, що наші філософські роздуми сприятимуть конструктивній діяльності з впорядкування різноманітних думок у певну визначену структуру. Бо якраз саме філософія впорядковує хаос, вибудовує ясність, логічність, точність ідей, виокремлює сутність, відкидаючи зайве.