Експериментальна лабораторія «Інноваційні ресторанні технології та фізико-хімічні дослідження харчових продуктів»

Науковий керівник
Никифоров Р.П., к.т.н., доцент
E-mail: technol@donnuet.edu.ua

Експериментальна лабораторія «Інноваційні ресторанні технології  та фізико-хімічні дослідження харчових продуктів»  створена у 2015 році на базі кафедри технології в ресторанному господарстві та готельної і ресторанної справи Донецького національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган-Барановського. З 2019 року лабораторія здійснює діяльність на базі кафедри технологій в ресторанному господарстві, готельно-ресторанної справи та підприємництва.

Метою діяльності лабораторії є проведення теоретичних та прикладних досліджень в галузі харчових технологій, спрямованих на обґрунтування та розробку новітніх технологій напівфабрикатів та виробів із заданою структурою та функціональними властивостями, впровадження результатів досліджень у практику та навчальний процес.

Основні напрями досліджень:

  • наукове обґрунтування інноваційних технологій
  • створення продуктів функціонального призначення та продуктів, що отримані за рахунок енерго- та ресурсозберігаючих технологій
  • розробка продукції функціонального призначення зі зниженою калорійністю, підвищеною харчовою цінністю, збагаченою вітамінами, мінеральними речовинами, біологічно активними добавками
  • розробка продукції лікувально-профілактичного призначення
  • регулювання технологічних властивостей сировини
  • фізико-хімічні дослідження харчових продуктів.

Виконання досліджень за держбюджетною тематикою:

Д-2014-10 “Наукове обґрунтування технологій напівфабрикатів багатофункціонального призначення з використанням рослинної сировини” (2014-2017 рр.).

0116u000567 “Технологія харчових продуктів на основі білково-вуглеводної молочної та рослинної сировини” (2016-2017 рр.)

Д-2018-10 “Наукове обґрунтування новітніх технологій виробів із борошна функціонального призначення” (2018-2020 рр.)

0121U110140 “Розробка технологій напівфабрикатів для функціональних виробів з посіченої м’ясної та рибної маси»” (2021-2023 рр.)