у школі

Інтерактивні уроки від Університету Туган-Барановського

Інтерактивні уроки від кафедри фінансів, обліку та оподаткування Університету Туган-Барановського на теми: «Гроші: цікаві історичні факти та сучасність» і «Фінансове шахрайство і фінансова безпека».

17 та 24 лютого 2021 року Янковським Валерієм Андрійовичем, асистентом кафедри фінансів, обліку та оподаткування Університету Туган-Барановського  для учнів 11 класу Криворізької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №7 з поглибленим вивченням біології були проведені інтерактивні уроки.

Учні дізналися про властивості, функції та форми грошей. Також були розглянуті цікаві історичні факти щодо грошей (історія створення кредитних карток, банкомату та інше). Велика увага була спрямована на ознайомлення з сучасними фінансовими проявами («Криптовалюта», «Необанкінг») та видами фінансового шахрайства і методами реагування на них.

Дякуємо колективу школи за співпрацю, до нових зустрічей!

З повагою, колектив кафедри фінансів, обліку та оподаткування ДонНУЕТ ім. Михайла Туган-Барановського

Маріуполь

Конкурс есе «Маріуполь – місто майбутнього» (ВІДЕО)

Навчально-науковий інститут бізнесу і гостинності Університету Туган–Барановського за підтримки Департаменту освіти Маріупольської міської Ради; Молодіжної ради м. Маріуполя; ГО «Маріупольська Спілка Молоді»; Громадської спілки «Зелений центр Метінвест» та Департаменту молодіжної політики Маріупольської міської Ради проводить конкурс есе «Маріуполь – місто майбутнього».

Мета конкурсу: формування активної громадянської позиції спрямованої на зміну життя в локальних громадах та країні в цілому. Активізація молоді з метою осмислення проблем їх регіону, тенденцій розвитку сучасного світу та необхідності трансформування до вимог сучасності. Формування впевненості у власних силах та можливості впливати на процеси, що відбуваються навколо.

Гостями студії стали:
• докторка економічних наук, доцент кафедри економіки та бізнесу Навчально-наукового Інституту ДонНУЕТ, Катерина Хаврова
• кандидат історичних наук, доцент кафедри економіки та бізнесу Навчально-наукового Інституту ДонНУЕТ, Олександр Романуха
• голова Маріупольської Молодіжної Ради/ Mariupol Youth Council, Аліна Козицька
• учень Маріупольської гімназії – Борис Козачок.
Деталі ви дізнаєтеся з запису ефіру https://fb.watch/3LeR5txzAa/
Університет знає

Університет Туган-Барановського знає: 10 невідомих фактів про відому поетесу

До вшанування 150 річниці з Дня народження Лесі Українки студенти першого курсу Університету Туган-Барановського підготували презентацію «10 невідомих фактів про Лесю Українку».

Так, нам здається, що ми давно вже все знаємо зі школи про українських класиків літератури, однак наука не стоїть на місці і з роками з’являються нові цікаві факти. Сьогодні студенти ЕК-20 зосередили увагу на тих фактах біографії і творчості поетеси, що доповнили психологічний портрет Лесі Українки. На занятті студенти зробили спроби з’ясовувати психологічні явища і процеси (здібності, темперамент, характер тощо) відомого класика, спираючись на знання і представлену нову інформацію, а також на поезії, як продукті творчої діяльності поетеси.

Феноменальна сила духу, творчі здібності і талант цієї жінки вразили усіх присутніх!

9.03.2021. Річниця з дня народження Т.Г.Шевченка

9 березня відзначається 207-а річниця від дня народження Тараса Шевченка, Національного героя та символа України.

Літературно-поетична зустріч до 150 –річчя Лесі Українки в ННІ бізнесу і гостинності

Леся Українка : велич і сила поезії.

Відомо, що поезія – це виток людської душі, розмаїття почуттів спраглого серця. Віршовані рядки допомагають при журбі і в радості, тому на всі часи до поетів особлива шана і повага.

А коли натхненні вірші виходять з-під пера тендітної жінки, що все життя бореться з невиліковною хворобою? Вона знає ціну сонячному дню, дружнім стосункам і почуттям. Леся Українка, окраса українського творчого небосхилу, надзвичайно талановита і обдарована від природи, змогла залишити свій слід на землі як прозаїк і поет, як літературний критик і етнограф, як історик і фольклорист. І усі її твори проникнуті ідеями людської гідності, добра і справедливості.

Саме такими промовистими рядками Лесі Українки розпочалася літературно – поетична зустріч : «Її вірші з душею розмовляють…/ До 150-річчя з Дня народження / у читальному залі бібліотеки Навчально-наукового інституту бізнесу і гостинності (м. Маріуполь) Донецького Національного університету економіки і торгівлі імені Михайла Туган – Барановського.

Студенти денного відділення нашого вишу знов згадали сторінки біографії славетної українки та її творчий шлях, ознайомилися з друкованими творами на книжній виставці : «Леся Українка: велич і сила поезії слабкої жінки» і долучилися до її шанувальників через промовисті поетичні рядки.